1. Strona główna
  2. »
  3. PIĘKNA MAMA
  4. »
  5. Uroda
  6. »
  7. Sucha skóra po ciąży i porodzie – jak sobie poradzić z tym problemem?

Sucha skóra po ciąży i porodzie – jak sobie poradzić z tym problemem?

sucha skóra

Stan błogosławiony to cudowne chwile oczekiwania na maleństwo. W początkowym etapie to troska, stres, niepokój. Później zaś wkracza prawdziwa rewolucja, która paradoksalnie polega na stabilizacji. Każda kobieta inaczej przechodzi ciążę, jedne bardziej doświadczają ciemnej strony błogosławionego stanu (nudności, wymioty), a inne w ogóle nie mają większych problemów, a ciąża to dla nich cudowny stan. Najczęściej pojawiające się problemy dotyczą włosów, paznokci, cery trądzikowej, a także nadmiernie przesuszonej skóry. Po porodzie problemy te utrzymują się, zatem należy działać już w okresie trwania ciąży, a po niej pomału przywracać harmonię w swoim organizmie.

Zaczerwieniona sucha skóra

Sucha skóra jest w dużej mierze wynikiem rozciągania się jej w trakcie ciąży. Najczęściej z suchą skórą kobieta boryka się na brzuchu. Przez całą ciążę powinna używać balsamu bądź mleczka intensywnie nawilżającego. Młode mamy polecają balsamy  nawilżające, pielęgnujące skórę i przede wszystkim szybko eliminujące problem ściągniętej skóry. Po ciąży Twój organizm powoli odzyskuje równowagę. Kilka miesięcy po urodzeniu powinnaś intensywnie dbać o skórę całego ciała. Jest to również czas, gdy szybko tracisz kilogramy. Karmienie i dieta z tym związana, a także całodobowa opieka nad maluszkiem powodują, że waga szybko spada, a to już krótka droga do niechcianych rozstępów. Każdego dnia pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu skóry, nie tylko, gdy masz poczucie ściągnięcia.

Szybko wchłaniający się balsam

Młoda mama nie może sobie pozwolić na długie wklepywanie balsamu i oczekiwanie, aż się wchłonie. Efekt musi być szybki i długotrwały, by balsam nawilżający spełnił swoją rolę. Dobrze sprawdzi się błyskawicznie nawilżający balsam do ciała, który wchłania się praktycznie automatycznie i  świetnie się rozprowadza. Wystarczy krótka chwila o poranku, by zadbać o skórę całego ciała po porodzie. Na rynku jest wiele balsamów, które intensywnie nawilżają i dają poczucie komfortu na wiele godzin.

Elastyczna skóra w kilka tygodni

Właściwe nawilżenie i ruch, który zapewni Ci maluszek, w połączeniu z dietą przy karmieniu, sprawią, że szybko wrócisz do formy sprzed ciąży. Stosując intensywnie nawilżający balsam do ciała przez kilka tygodni po porodzie, nie tylko unikniesz nieprzyjemnego efektu szorstkiej skóry, ale przede wszystkim szybciej odzyska ona jędrność i elastyczność, co zapobiegnie powstawaniu rozstępów.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments