Szczęścia chodzą parami, czyli o skuteczności diet online dla par

Utrata wagi w parze: podwójny problem czy dwa razy większa determinacja? Jeśli ty i twoja druga połówka macie te same cele, to dlaczego by nie połączyć sił w walce o dobrą sylwetkę? Utrata wagi we dwoje ma pewne zalety, ale są też pułapki, na które należy uważać. Oto, co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem odchudzania we dwoje.

„Skuteczna dieta online zaczyna się od zbadania Ciebie i Twoich potrzeb” – czytamy na stronie Centrum Respo – https://centrumrespo.pl/dieta-online/, gdzie szereg specjalistów każdego dnia walczy o zdrowie i samopoczucie swoich podopiecznych. A jeśli para ma jednakowe potrzeby, a na dodatek mieszka w jednym gospodarstwie domowym, ma podobny tryb w ciągu dnia i na co dzień je te same posiłki? To oczywiste, że siły można połączyć! Bo najlepsza dieta odchudzająca online to taka, która łączy wszystkie potrzeby.

Dwa razy większa determinacja

Utrata wagi w parze lub nawet z bliskim przyjacielem może zwiększyć twoje szanse na sukces. Korzyści ze wspólnej diety to przede wszystkim wzajemne wsparcie – mając na uwadze lepsze zdrowie jako wspólny cel, decyzje o zakupie i przygotowaniu potraw oraz o tym, gdzie zjeść na mieście, są zazwyczaj łatwiejsze dla par, które chcą schudnąć.

Utrata wagi w parze: nie spodziewaj się analogicznych wyników

Być może jedną z najczęstszych pułapek, jakie niesie za sobą dieta dla dwojga online, są biologiczne różnice między mężczyznami i kobietami. Zazwyczaj mężczyznom łatwiej jest schudnąć i utrzymać wagę. Mogą oni jeść więcej niż kobiety i chudnąć, podczas gdy waga partnerki stoi w miejscu. Dlaczego? Po prostu mężczyźni są większej postury, mają więcej tkanki mięśniowej, więc i mają większe zapotrzebowanie kaloryczne i inny metabolizm. Zatem mimo że wasze indywidualne diety online wyglądają na obliczone proporcjonalnie i jako kobieta spodziewałabyś się tych samych efektów, najprawdopodobniej porównywanie liczb na wadze w łazience wywoła u ciebie frustrację. Od teraz jednak wiesz już, aby się nie zniechęca. Skoncentruj się raczej na tym, jak pasują twoje ubrania i jak się czujesz, niż na tym, co mówi skala.

Pierwsze kroki na wspólnej diecie

Niezależnie od tego, jaki schemat odchudzania ty i twój partner zdecydujecie się zastosować, pamiętajcie o następujących podstawowych wskazówkach:

przestrzegajcie zbilansowanej diety, która sprzyja utracie wagi i maksymalizuje satysfakcję z jedzenia. Niejeden kalkulator diety online w sieci umożliwia zaprojektowanie planu żywieniowego uwzględniającego płeć, wiek i poziom aktywności.
Bądźcie z dala od bardzo restrykcyjnych diet. Mocno niskokaloryczne diety sprzyjają utracie mięśni, co spowalnia tempo metabolizmu. Ponadto brakuje im składników odżywczych niezbędnych dla dobrostanu organizmu.
Rozważcie wspólny trening siłowy w celu zbudowania mięśni i przyspieszenia metabolizmu.

Czasem trzeba działać solo

Uzyskanie wsparcia od partnera na tej samej diecie, szczególnie tego, z którym mieszkasz, pomaga w momentach słabości, gdy np. chcesz pominąć codzienny spacer i zamiast tego zjeść podwójnego cheeseburgera z frytkami. Jednak co w momencie gdy jeden z partnerów łamie ustalone wcześniej warunki?

Diety dla dwojga online mają to do siebie, że mogą wystawiać pary na próby. Sztuczka polega na tym, żeby uszanować wybór drugiej osoby, jeśli nie chce spróbować albo gdy zdecydowała się poddać. Jeśli jesteś zdeterminowany aby schudnąć i nabrać formy, ale partner nie podziela twojego entuzjazmu, pamiętaj aby:

  • porozmawiać otwarcie ze swoim partnerem o swoim planie i poprosić o wsparcie;
  • brać odpowiedzialność tylko za siebie;
  • koncentrować się na własnych postępach i nie porównywać się do partnera;
  • nie pozwolić, aby nawyki partnera stały się twoją zgubą.

Jaka dieta online będzie najlepsza dla dwojga? Taka, która uwzględni potrzeby obu stron. Może warto powierzyć ją w ręce doświadczonych specjalistów? Doradzają, motywują, sprawdzają i responsywnie modyfikują plany dietetyczne online w czasie regularnych konsultacji. To dodatkowy bodziec do osiągnięcia zamierzonego celu!

 

Podziel się swoją opinią
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments