1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Szczęście rodzinne najważniejsze dla Polaków

Szczęście rodzinne najważniejsze dla Polaków

zywienie

Dla ponad trzech czwartych Polaków nie ma ważniejszej w życiu wartości, niż szczęście rodzinne. Niemal wszyscy chcieliby mieć dzieci. Kolejne miejsca w rankingu zajmują zdrowie, spokój i uczciwość. Takie są wyniki marcowych badań Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

Przekonanie, że człowiek potrzebuje rodziny, jest wśród Polaków powszechne. Sądzi tak 92 proc. respondentów. Aż dwie trzecie badanych deklaruje, że najchętniej spędza czas wśród rodziny i uznaje się za osobę zdecydowanie rodzinną.

29 proc. badanych uważa się za „raczej rodzinnego”, a jedynie czterech na stu twierdzi, że przebywanie z rodziną nie ma dla nich specjalnego znaczenia.

Do „stosunkowo najbardziej rodzinnych” zaliczają siebie wdowcy i osoby pozostające w związku małżeńskim. Częstość zaliczania siebie do takich osób zdecydowanie wzrasta wraz z wiekiem. Blisko dwie trzecie ankietowanych za najodpowiedniejszy model rodziny uznaje małżeństwo z dziećmi. Co czwarty chciałby żyć w dużej rodzinie wielopokoleniowej. Tylko 3 proc. respondentów opowiedziało się za małżeństwem bez dzieci, 2 proc. za życiem samotnym, a 1 proc. za tymczasowym związkiem partnerskim z osobą odmiennej płci.

Z badań wynika, że ci, którzy obecnie żyją samotnie, w ponad połowie przypadków woleliby mieć rodzinę złożoną z małżonków i dzieci. Tylko co szóstemu z nich (16 proc.) odpowiada obecna sytuacja.
Ciekawe wyniki przynoszą badania rodzin wielopokoleniowych. 67 proc. Ankietowanych, żyjących w takich warunkach nie wyobraża sobie życia w mniejszej rodzinie, a nieco ponad jedna czwarta z nich chciałaby rodziny, składającej się tylko z rodziców z dziećmi.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments