1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Twoje dziecko choruje? Musisz uzbroić się w cierpliwość

Twoje dziecko choruje? Musisz uzbroić się w cierpliwość

Niestety , są takie płaszczyzny życia, w których świat maluchów brutalnie przenika się ze światem dorosłych. Nawet w tak delikatnej i ważnej kwestii jak ochrona zdrowia najmłodszych. Jak wynika z najnowszego raportu  przygotowanego przez fundację Watch Health Care (WHC), dzieci korzystające z pomocy lekarzy specjalistów muszą ustawiać się do nich w coraz to dłuższych kolejkach. Zwłaszcza do kardiologów i neurologów , do których średni czas oczekiwania na wizytę wynosi 3 miesiące. To stanowi – w porównaniu do ubiegłego roku  – aż o 1/3 więcej czasu spędzonego na czekaniu, a nie efektywnym i zwykle niezbędnym leczeniu. 

Są jednak i takie dziedziny medycy dziecięcej, w których sytuacja małych pacjentów uległa polepszeniu. Mowa przede wszystkim o diagnostyce i chirurgii onkologicznej, gdzie – w porównaniu z rokiem poprzednim – czas oczekiwania na zabiegi usunięcia guzów nowotworowych oraz wykonanie biopsji zmniejszył się i wynosi maksymalnie 2 miesiące. To bardzo dobra wiadomość dla małych pacjentów. 

Krócej, ale wciąż niemało, spędza się w kolejce na operację wszczepienia protez stawów. Tutaj trzeba się przygotować na minimum 6 miesięcy oczekiwania. To jednak bardzo duży postęp w porównaniu do lat ubiegłych. Wówczas to młodzi pacjenci oczekiwali na te operacje nawet kilka lat.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments