1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Ty jesteś światłem świata…

Ty jesteś światłem świata…

matka

Wyjątkowe czarno-białe zdjęcia z cyklu „Matki – Ty jesteś światłem świata” autorstwa Marka Zawadki stały się ilustracją wydanego przez Sanofi-Aventis oraz Fundację Przyjaciel kalendarza na 2009 r. Przedsięwzięcie pod patronatem Sanofi-Aventis jest owocem rozpoczętej w ubiegłym roku współpracy firmy z Fundacją Przyjaciel.

Zdjęcia z cyklu „Matki – Ty jesteś światłem świata” oddają zarówno radość, smutek jak i głębię macierzyństwa matek niepełnosprawnych dzieci. Czarno-biała fotografia pozbawiona upiększeń pokazuje życie kobiet przepełnione ogromną miłością, ale jednocześnie lękiem i obawą o przyszłość swoich dzieci.

„Kartki kalendarza oddają to, czego na co dzień nie zauważamy. Pokazują ogromną siłę kobiecych uczuć, z którą matki niepełnosprawnych dzieci walczą każdego dnia o lepsze jutro swoich pociech. Jestem przekonana, że te zdjęcia każdemu z nas pozwolą wejrzeć w życie matek chorych dzieci, ale również wszystkich matek, dla których macierzyństwo jest wielką radością, sensem życia
i światłem świata” – powiedziała Marynika Woroszylska-Sapieha, Prezes Zarządu Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

Początek inicjatywie wydania kalendarza dał wernisaż prac Marka Zawadki zatytułowany „Dzieci są po to, by je kochać” współorganizowany przez Sanofi-Aventis w 2008 r. Prace zwracają w szczególny sposób uwagę na macierzyństwo. Nierzadko trudne i bolesne, ponieważ związane z koniecznością współcierpienia z dzieckiem, ale jednocześnie nadające sens życiu. „Nasza fundacja na co dzień pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi oraz ich rodzinami.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments