Tydzień Douli w Szkole Rodzenia Nowe Życie

25 i 28 marca 2014 w ramach obchodów Tygodnia Douli Szkoła Rodzenia „Nowe życie” w Centrum Edukacji Okołoporodowej, zaprasza przyszłych rodziców na bezpłatne wykłady, konsultacje, zajęcia edukacyjne i … Krąg Opowieści Porodowych.

Wsparcie emocjonalne jest jednym z najważniejszych czynników podczas porodu. Temu właśnie będą poświęcone spotkania w Szkole Rodzenia „Nowe Życie” w Centrum Edukacji Okołoporodowej przy ul. Więckowskiego 1/5 w Szczecinie w dniach 25-tym i 28-mym marca 2014.

Bezpłatne spotkania, konsultacje i projekcja filmu „Doula” są organizowane w ramach TYGODNIA DOULI. „Doula to nadal pojęcie niezrozumiałe dla wielu kobiet w ciąży, a także dla personelu medycznego.” – wyjaśnia Dorota Frydel, właścicielka Centrum Edukacji Okołoporodowej, doula. „W ramach ogólnopolskiego Tygodnia Douli, w Centrum Edukacji Okołoporodowej przybliżamy osobę i zakres działania douli, zatem zapraszamy wszystkich rodziców oczekujących dziecka czy planujących ciążę do kontaktu z nami i bezpłatnych konsultacji.”

Wydarzenie warte jest szczególnej uwagi, także ze względu na fakt, iż w jednym miejscu w Szczecinie – w szkole rodzenia w CEO – są dostępne dla rodzących aż trzy doule: Dorota Frydel, pedagog, założycielka CEO, Małgorzata Szmygin, będąca także doradcą laktacyjnym oraz Agata Dżaman, która oprócz bycia doulą, kształci także przyszłych i obecnych rodziców z zakresu chustonoszenia.

W tym czasie ruszy także nowatorski projekt DOULA TV – bezpłatny kanał w serwisie  youtube.com, na którym doule z CEO będą przybliżały sposoby radzenia sobie np. z bólem porodowym, odpowiadały na pytania ciężarnych i opowiadały o pracy douli.

Atrakcji zatem będzie wiele – oprócz wykładów przybliżających osobę i zakres działań douli, odwiedzających Centrum Edukacji Okołoporodowej czekają wykłady na temat wsparcia emocjonalnego w czasie ciąży i porodu, karmienia piersią, odżywiania w czasie ciąży czy metod łagodzenia bólu porodowego. CEO zaprasza także na masaż chustą Rebozo dla ciężarnych,  zajęcia aktywne – ćwiczenia dla kobiet w ciąży, warsztat z uspokajania niemowląt. Gościnnie wystąpi także trenerka rozwoju osobistego, Beata Mąkolska, prowadząc wykład „Jak radzić sobie z lękami i negatywnymi myślami w czasie ciąży”.

Zobacz:  Diagnostyka dla Twojej ciąży w Trójmieście

Obchody Tygodnia Douli zakończy Krąg Opowieści Porodowych – nowatorski projekt spotkań zainicjowany przez Stowarzyszenie Doula w Polsce. Szkoła Rodzenia „Nowe Życie” w Centrum Edukacji Okołoporodowej jako pierwsza poprowadzi krąg opowieści w Szczecinie.

Szczegółowy harmonogram poniżej.

Rezerwacja miejsc na wykłady i zajęcia pod numerem telefonu: Dorota Frydel 509508109 lub poprzez adres mailowy: info@szkolarodzenia-ceo.pl
Adres: C.E.O. – Centrum Edukacji Okołoporodowej, Szkoła Rodzenia „Nowe Życie” ul. Więckowskiego 1/5 (I piętro),  www.szkolarodzenia-ceo.pl

Harmonogram zajęć i warsztatów

Wtorek 25.03.2014

11.00-12.30 – Doula- kim jest, jakie niesie wsparcie przy porodzie? – prowadząca Dorota Frydel. W programie pokaz filmu „Doula”.
13.00- 14.30 – Masaż chustą Rebozo dla ciężarnych oraz poporodowy- Agata Dżaman
15.00 – 16.30 Doula nie tylko przy porodzie czyli matkowanie matce, o wsparciu po porodzie i w trakcie karmienia piersią – Małgorzata Szmygin
17.00 – 17:45 „O pierwszym kontakcie mamy z dzieckiem po porodzie” – Agata Dżaman
18.00-19.00 – Jak radzić sobie z lękami i negatywnymi myślami w czasie ciąży – Beata Mąkolska

Piątek 28.03.2014

11.00-12.30 –  Przygotowanie ciała do porodu – ćwiczenia w ciąży – Dorota Frydel
13.00 -14.00 – Metody łagodzenia bólu porodowego- co pomaga przejść przez poród?- Dorota Frydel
14.30 – 15.30 – Jak uspokoić płaczące niemowlę – warsztat metody doktora Karppa czyli „Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy” – Małgorzata Szmygin
16.00 – 16.45 – Zdrowa mama – zdrowe dziecko, czyli o odżywianiu się w czasie ciąży – Małgorzata Szmygin
17.00 – 19.30 – Krąg Opowieści Porodowych – na spotkanie zapraszamy wszystkie Kobiety –   zarówno te, które o byciu Mamą dopiero myślą, te, które Matkami wkrótce zostaną, jak i te, które Mamami już są. Przyjdźcie i opowiedzcie swoją historię!

Udział w wykładach i warsztatach jest BEZPŁATNY! Zarówno we wtorek jak i w piątek w przerwach pomiędzy zajęciami udzielamy bezpłatnych, indywidualnych porad – do dyspozycji doule: Dorota Frydel, Małgorzata Szmygin, Agata Dżaman.

Zobacz:  Diagnostyka dla Twojej ciąży w Rzeszowie

Szczegółowe informacje na stronie: www.szkolarodzenia-ceo.pl

Centrum Edukacji Okołoporodowej, a tym samym Szkoła Rodzenia „Nowe Życie” powstały w drugiej połowie 2012  roku z myślą o kobietach w ciąży i ich partnerach, pragnących świadomie i aktywnie przygotować się do porodu oraz wczesnego rodzicielstwa.  Oprócz zajęć dla par, prowadzone są zajęcia dla samych przyszłych mam, psychologiczne przygotowanie do porodu dla ojców, zajęcia weekendowe, a także indywidualne przygotowanie do porodu. Oprócz Szkoły Rodzenia CEO oferuje: ćwiczenia w ciąży i po porodzie, masaż niemowlęcy, chustonoszenie dzieci, pierwszą pomoc małemu dziecku, masaż chustą Rebozo, akupresurę i masaż w ciąży, wsparcie Douli, porady indywidualne: położnicze, laktacyjne i dietetyczne.

fot.- na zdjęciu od lewej: Dorota Frydel, Agata Dżaman, Małgorzata Szmygin.

tydzien doul 2i

 

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments