1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Kampanie
  6. »
  7. Uśmiechnięte stypendia

Uśmiechnięte stypendia

stypendia

Już po raz czwarty w ramach akcji Banku Dziecięcych Uśmiechów, przyznane zostały stypendia dla uzdolnionych uczniów z całej Polski. W tym roku wybór był bardzo trudny, jury po długich rozważaniach postanowiło wesprzeć rozwój 27 talentów.

Wniosków o stypendium BDU było ponad 200. W wyłonieniu najlepszych z najlepszych pomagały autorytety takie, jak: Katarzyna Grochola, prof. dr hab. Robert Hołyst, Andrzej Krzywy, Paweł Nastula czy Pola Dwurnik. Laureaci pochodzą nie tylko z dużych miast, ale, w większości, z małych miejscowości takich jak: Witoszów Dolny czy Górowo Iławeckie. – Bardzo nam zależy żeby wspierać najbardziej uzdolnione dzieci z całego kraju – mówi Izabella Krzywosądzka-Pajdak z zarządu Fundacji Banku Zachodniego WBK. – Wsparcie rozwoju talentu jest według nas najlepszą drogą do wyrównywania ich szans, w porównaniu z lepiej sytuowanymi rówieśnikami – dodaje.

Stypendia przyznawane były, jak co roku, w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne i ścisłe, muzyka, sport oraz sztuka. Oprócz wyjątkowego talentu, pod uwagę były brane także bardzo dobre lub przynajmniej dobre wyniki w nauce. Pieniądze z dziesięciomiesięcznego stypendium mają służyć wspieraniu rozwoju talentu wyróżnionych dzieci i młodzieży, która pochodzi z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji socjalnej. Laureaci spotkają się na uroczystej Gali Stypendialnej, 14 października w Warszawie.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments