1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Warszawa – miasto najbardziej przyjazne kobietom w ciąży

Warszawa – miasto najbardziej przyjazne kobietom w ciąży

ryzyko

Rok 2008 jest kolejnym, w którym Urząd m.st. Warszawy realizuje świetny program dla kobiet w ciąży „Mama, zdrowie i ja”.

To program, którego założeniem jest opieka nad kobietami ciężarnymi, obejmująca kompleksowe badania monitorujące przebieg ciąży, a także diagnostykę pogłębioną, czyli badania prenatalne, jeśli zastaną wykryte nieprawidłowości płodu oraz testy w kierunku wykrywania zakażeń wirusem HIV.

„Zdrowie, mama i ja” to największy i najbardziej kompleksowy w Polsce program realizowany przez władze samorządowe. Został stworzony w odpowiedzi na przerażające statystyki, wykazujące największą w porównaniu z innymi regionami Polski umieralność noworodków właśnie na Mazowszu.
Niedawno zakończyły się konkursy i wiemy już które mazowieckie przychodnie i szpitale będą uczestniczyły w tej edycji programu. Tegoroczny program – podobnie jak w poprzednich latach – potrwa do końca grudnia 2008.

Korzystanie z oferty programu jest dla kobiet ciężarnych całkowicie bezpłatne. Z programu mogą skorzystać ciężarne, które mają zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy na terenie m.st. Warszawy. Można również legitymować się indeksem uczelni, która mieści się na terenie Warszawy, bądź zaświadczeniem o zatrudnieniu w Warszawie. Z programu mogą również skorzystać kobiety, które przebywają w domach dla samotnych matek i kobiet w ciąży albo w noclegowniach, które mają podpisane umowy z Urzędem m.st. Warszawy.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments