1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Wróżby andrzejkowe

Wróżby andrzejkowe

Poniżej prezentujemy kilka najczęstszych obecnie wróżb andrzejkowych – jednak coraz popularniejsze staje się wymyślanie własnych, często niezwiązanych z tradycją andrzejkową.

 

Lanie wosku
Z reguły leje się gorący, roztopiony wosk przez klucz do garnka z wodą. Na jej powierzchni tworzą się woskowe figury, z których często odczytuje się przyszłość, niekoniecznie związaną z partnerem czy partnerką. Odczytuje się ją np. parząc na cień rzucany przez figurę na ścianę.

Rzucanie butem
Wróżba polega na rzucaniu za siebie butem, najlepiej w większym pomieszczeniu, w którym nie ma ryzyka, ze coś przez taki rzut zostanie uszkodzone. Odwrócony do drzwi noskiem but można odczytywać jako zapowiedź szybkiego zamążpójścia.

Wróżenie z jabłek
Do wróżby tej potrzebne nam będą jabłko oraz nożyk. Jabłka obieramy, a z obierek odczytujemy pierwszą literę imienia przyszłego męża.

Kartki pod poduszką
Wróżba jak najbardziej współczesna. Wkładamy pod poduszkę karteczki z wypisanymi imionami męskimi, a rano, tuż po przebudzeniu, wyciągamy jedną z kartek i odczytujemy z niej imię przyszłego oblubieńca.

Serce z papieru
Innym sposobem na poznanie imienia ukochanego jest wycięcie z papieru serca, napisanie na nim imion męskich i przebicie go igłą od tyłu. Imię, na jakie trafi igła, będzie imieniem naszego przyszłego narzeczonego.

Andrzejkowe kubeczki
Potrzebne będą 3 kubeczki, pod każdym z nich schowany inny przedmiot. Dana osoba wybiera kubek, a jej los będzie zależał od tego, co pod nim znajdzie. Jeżeli będzie to pierścionek, czeka ją rychły ślub, jeżeli cukierek – staropanieństwo lub starokawalerstwo, jeżeli zaś różaniec – stan duchowny.

Andrzejkowe szpilki
Szpilki wkładamy do kubeczka, potrząsamy nim i wysypujemy na stół pokryty obrusem do momentu, aż w układzie rozpoznamy jakąś literę. Następnie odczytujemy literki, jakie zostały utworzone przez rozsypane szpilki.

A – podróż lub przeprowadzka
E – pomyślność w pracy lub w szkole
H – szczęście w miłości
K – sukcesy w towarzystwie
L – uwaga na kieszonkowców
M – wyjątkowo korzystna propozycja
N – dobra passa w najbliższej przyszłości
T – pomoc oddanych przyjaciół
W – niebezpieczeństwo pojawienia się oszusta
V – niebezpieczeństwo ze strony kogoś w najbliższym otoczeniu
X – szczęście w każdej dziedzinie.

Wyścigi butów
Potrzebujemy po jednym bucie każdego z uczestników zabawy.  Od najbardziej oddalonego od drzwi miejsca sali/pokoju zaczynamy ustawiać buty jeden za drugim tak, żeby pięta jednego dotykała przodu drugiego. Buty ustawiamy wzdłuż ściany, w kierunku drzwi, te z końca „kolejki” przekładamy na początek. Ta osoba, której but pierwszy przekroczy prób,w najbliższym czasie wyjdzie za mąż bądź ożeni się.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments