Wróżenie z brzuszka

Kształt brzucha i jego wielkość mogą wiele powiedzieć o Tobie i Twoim maleństwie. Dowiedz się, co powinnaś dostrzec, patrząc na swój zaokrąglony brzuszek.

Brzuszek mały
Pomimo  upływu tygodni brzuch prawie w ogóle nie zmienia rozmiarów? Najczęściej nie ma się czym niepokoić, bo przecież każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na ciążowe zmiany. Może mięśnie przyszłej mamy są na tyle silne, że mocno trzymają powiększającą się macicę i brzuch wydaje się mniejszy. Niekiedy powodem jest również tusza ciężarnej, gdyż przy obfitych kształtach brzuch wydaje się mniej widoczny. Dlatego liczy się przede wszystkim nie wielkość brzucha, a wysokość macicy w stosunku do pępka.

Brzuszek duży
Brzuch staje się bardziej widoczny około 5-6 miesiąca ciąży. Wtedy już każdy zauważa Twój odmienny stan. Bywa jednak, że ciąża staje się widoczna wcześniej albo wydaje się bardziej zaawansowana. Brzuch powiększający się szybciej to niekiedy sygnał, że będziesz mieć  bliźniaki…, ale oczywiście nie jest to regułą.

Jeśli brzuch staje się znacznie większy w trzecim trymestrze ciąży, to może być znak, że urodzisz duże dziecko, bo w ostatnich trzech miesiącach ciąży maleństwo rośnie najintensywniej.

Brzuszek w kształcie piłeczki
Brzuszki ciężarnych nie tylko różnią się wielkością, ale także kształtem. Wpływ na to, jak wyglądają, ma m.in. ułożenie dziecka w macicy i… sprawność fizyczna przyszłej mamy. Maluch najczęściej leży ułożony pupą do góry lub do dołu, z nóżkami podgiętymi pod brodą. Jest zwinięty jakby w kuleczkę, więc brzuch przypomina piłkę.

Zgrabny brzuszek to także zasługa figury przyszłej mamy. U drobnej, szczupłej kobiety brzuszek jest ładnie zaokrąglony. Poza tym sprawne, silne mięśnie brzucha z łatwością podtrzymują rosnącą macicę i brzuch wygląda zgrabnie. Takie właśnie mięśnie posiadają kobiety, które są młode, wysportowane i rodzą po raz pierwszy. Podczas kolejnych ciąż mięśnie często są już bardziej rozciągnięte i mniej sprawne.

Zobacz:  Pierwsze ruchy dziecka
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
11 lat temu

yyyyyy? a co to ma wspólnego z tytułowym „wróżeniem z brzuszka”?