Zabawki edukacyjne – najlepszy prezent dla najmłodszych

Zabawki edukacyjne – najlepszy prezent dla najmłodszych

Wybierając prezent dla dziecka skupiamy się głównie na zabawkach. Rzadko jednak zwracamy uwagę na to, czy wpływają one pozytywnie na ich rozwój. Wiele z nich oprócz tego, że zapewnia najmłodszym rozrywkę, posiada również funkcję edukacyjną. Właśnie tego rodzaju zabawki należy kupować. Zyskamy wówczas pewność dobrze wydanych pieniędzy. Czym różnią się one od zwykłych zabawek?

fotokarty

Zabawki edukacyjne czyli jakie?

Nie każda zabawka zaliczana jest do edukacyjnych. Wiele zależy od tego, jak wpływa na dziecko. Przytulanki z pewnością okażą się przydatne, jednak nie przekładają się na zdobycie nowych umiejętności czy wiedzy o świecie. Podobnie będzie w przypadku lalek, pistoletów na wodę czy piłek. Które zabawki można więc uznać za rozwojowe? Niekiedy przybierają formę zabawek interaktywnych, gdyż wpływają niemal na wszystkie zmysły dziecka, a co za tym idzie, pozwalają mu lepiej poznać otaczające go środowisko. Dedykowane są one przede wszystkim kilku-kilkunastomiesięcznym dzieciom. Przykładem może być, chociażby Kostka Edukacyjna, którą można rozłożyć lub drewniane klocki, których dużą zaletą jest to, że można je układać w różnych konfiguracjach.

Odgrywanie ról – nauka poprzez zabawę

Wśród zabawek edukacyjnych bardzo popularne są te, pozwalające na wcielenie się w rolę innej osoby. Dzieci uczą się wówczas postaw i zachowań różnych, zazwyczaj dorosłych osób. Dzięki temu rozbudowują m.in. swoją empatię. Pomocne będą w tym różnego rodzaju zestawy, jak Zestaw Małego Weterynarza w Walizce czy Zestaw Pieczenia Tortów. Odgrywanie ról to nie jedyna, ciekawa forma zabawy. Warto rozwijać także zdolności manualne oraz artystyczne. Dziewczynkom z pewnością do gustu przypadną zestawy do samodzielnego tworzenia biżuterii lub malowania palcami. To prawdziwa frajda dla najmłodszych, którzy przy zabawie mogą się nieco pobrudzić. Dobrym rozwiązaniem będzie również malowanie gąbką. Tego rodzaju zestawy i zabawki, dostępne są na https://babydeco.eu/pl/c/Zabawki-edukacyjne-i-rozwojowe/250. Znaleźć można je w atrakcyjnych cenach. Dedykowane są one niemowlętom, jak i starszym dzieciom.

Zabawki dla chłopca i dziewczynki

Podział ze względu na płeć, jest bardzo częsty wśród zabawek. Nie zawsze musimy się nim kierować. Dziewczynki również mogą bawić się samochodzikami, jeżeli tylko wykazują takie zainteresowanie. Nie należy więc myśleć stereotypowo. Wiele z zabawek przeznaczonych jest zarówno dla dziewczynek, jak również chłopców. Najważniejsze jest, aby sprawiały radość, a przy okazji pozytywnie wpływały na rozwój.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl
Katarzyna Pawłowska

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama.

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments