Jak kupować bezpieczne zabawki dla niemowląt i dzieci?

Zabawki mają duży wpływ na rozwój dziecka. To właśnie dzięki nim dzieci poznają otaczający je świat.

Uczą się nowych kształtów, kolorów i dźwięków. Dlatego dobrze jest, gdy malec już od pierwszych dni życia ma do dyspozycji kilka zabawek. Powinny one sprawiać wiele radości, jednak priorytetem jest oczywiście bezpieczeństwo. Na rynku dostępna jest cała masa różnorodnych zabawek. Wybór jest naprawdę ogromny. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów?

Bezpieczne zabawki czyli jakie?
Do dyspozycji mamy wielu producentów zabawek. Oczywiście każdy z nich zapewnia, że jego produkt stymuluje rozwój dziecka oraz jest całkowicie bezpieczny. Jak więc wybrać dobrą zabawkę? Przede wszystkim musi posiadać atesty i pozytywne opinie, wydane przez powołane do tego celu instytuty. Tylko zabawki, które zostały przetestowane w specjalnych laboratoriach, zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Muszą być wykonane z trwałych materiałów odpornych na uderzenia. Ważne jest także staranne wykończenie, bez ostrych krawędzi. Nie mogą zawierać toksycznych substancji. Jeśli wydają jakiekolwiek dźwięki, powinny być one stonowane i niezbyt głośne, gdyż mogą doprowadzić do uszkodzenia słuchu. Zabawki absolutnie nie mogą składać się z małych elementów – maluch mógłby je połknąć!

Wysoka cena gwarancją bezpieczeństwa?
Niestety odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Renomowani producenci gwarantują najwyższą jakość, za którą trzeba dość słono zapłacić. Jednak warto zainwestować większą sumę w porządną zabawkę niż kupić kilka chińskich podróbek, które w kwestii bezpieczeństwa pozostawiają wiele do życzenia. Po krótkim czasie nadają się tylko do wyrzucenia. Kupując droższą zabawkę otrzymujemy produkt spełniający najrygorystyczniejsze wymogi, posiadający odpowiednie certyfikaty, solidny, wytrzymały, łatwy do utrzymania w czystości, czyli pod każdym względem bezpieczny.

Przedmioty użytkowane przez dziecko nie powinny zagrażać jego zdrowiu i życiu. Jeśli poświęcimy więc trochę więcej czasu na zakup, dokładnie sprawdzimy instrukcje obsługi i wszelkie inne informacje zawarte na opakowaniu i spokojnie to przemyślimy z pewnością dokonamy trafnego wyboru.

Zobacz:  Zimowa pielęgnacja skóry dziecka

 

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments