Zalety pieluszek wielorazowych

Pieluszki wielorazowe to zdrowa i przyjazna środowisku alternatywa dla jednorazówek. Niestety wielu mamom wielorazówki kojarzą się  ze stertą tetry do prania i prasowania.

 

To skutecznie może odstraszyć każdego. Obecnie pojawiły się na rynku  nowoczesne pieluszki wielokrotnego użytku AIO eco Close Parent.  Łączą w sobie najlepsze cechy jednorazówek i wielorazówek!

Pieluszki AIO eco Close Parent  ze sklepu www.babymama.pl są wykonane z naturalnych, przyjaznych i miłych dla skóry dziecka materiałów. Świetnie sprawdzają się u dzieci z alergią  i noworodków. Takie pieluszki, w przeciwieństwie do jednorazówek, nie zawierają substancji chemicznych, które mogą podrażniać wrażliwą skórę.

Poza tym  są o wiele bardziej ekonomiczne od pieluszek jednorazówych. Zakup zestawu pieluszek,  koszt wody i prądu do prania jest dużo mniejszy niż zakup jednorazowych pieluszek.  Pieluszki posiadają uniwersalny rozmiar, dzięki temu służą od urodzin (polecamy od 4,5 kg) do nocnika.

Dzięki systemowi 4 nap idealnie dopasowują się do wzrostu dziecka. Pieluszki można również z powodzeniem wykorzystać przy kolejnym dziecku. Daje to wówczas oszczędność sięgającą 100 %!

Pieluszkom wielorazowym wcale nie trzeba poświęcać wiele pracy. Zakłada się je i zdejmuje dokładnie tak samo, jak jednorazówki. Z tą różnicą, że zamiast do kosza na śmieci,  wielorazówki wrzucamy do pralki, a potem suszymy. Nie trzeba ich już prasować.

Niebagatelne znaczenie ma też aspekt ekologiczny. Tylko jedno dziecko w ciąg 2,5 roku pieluszkowania produkuje 6000 litrów śmieci. To bagaż, który zostawi swoim dzieciom i wnukom, bo pieluszki jednorazowe rozkładają się aż kilkaset lat!

Pieluszki AIO eco Close Parent z sklepu są naturalną. zdrową i ekologiczną  alternatywą dla jednorazówek. Wykonane są z trzech warstw:

  • zewnętrznej powłoczki (tzw. otulacza);
  • warstwy „właściwej” pieluszki
  • dodatkowej wkladki chłonnej
Zobacz:  Czy da się zaoszczędzić na dziecku?
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments