1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zakupy
  6. »
  7. Jak nakarmić niejadka?

Jak nakarmić niejadka?

Nakarmienie niejadka to prawdziwe wyzwanie. Rodzice często próbują  różnych sztuczek, tak aby dziecko zjadło obiad. Próbują malucha przechytrzyć, przekupić, a gdy i to już nie przynosi skutku, starają się dziecko zmusić do jedzenia.

Pozwól maluchowi decydować, ile je w ciągu dnia.  Zadbaj, aby mógł wybierać zdrową i różnorodną żywność. Nie zmuszaj go, by zjadał więcej, niż chce. Jeżeli maluch odsuwa talerz, widocznie nie jest już głodny. Uszanuj to. Staraj się, aby posiłki były kolorowe. Dzieci jedzą oczami, wykorzystaj to, podając posiłki na kolorowych talerzykach.

Polecamy zestaw do jedzenia Palette Skip Hop z sklepu www.babymama.pl , który  sprawia, że posiłki to świetna zabawa. Zestaw jest idealny dla niemowląt uczących się jeść samodzielnie.  Nadaje się  do przygotowania, przechowywania i podawania niewielkich ilości pożywienia. Antypoślizgowa podkładka trzyma talerz w miejscu. W skład zestawu  wchodzą trzy miseczki, których można używać w kuchenkach mikrofalowych. Przezroczyste pokrywki ułatwiają przechowywanie pojemników w lodówce. W zestawie jest  nawet specjalne miejsce na filiżankę oraz przybory. Z talerzem Palette z każdego posiłku zrobisz dzieło sztuki.

Dla starszych dzieci polecamy zestaw do jedzenia Mate Skip Hop. Teraz Twój maluch może mieć swoje własne nakrycie stołu, które spowoduje, że chętnie zje nawet warzywa. Uśmiechnięta buzia, która pokazuje się, gdy talerz jest w zmywarce lub kuchence mikrofalowej, przywoła uśmiech również na twarzy dziecka. Naczynia są w pobliżu zawsze, gdy ich potrzebujesz, a z antypoślizgową podkładką więcej jedzenia wyląduje w buzi niż na podłodze.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments