10 zasad powrotu do formy

Poznaj sekrety powrotu o formy po porodzie Kasi Cichopek.

„Nie chodzi wcale o to, żeby udawać, że po urodzeniu dziecka w moim życiu nic się nie zmieniło. Zmieniło się! Na lepsze! To, że na początku chodziłam niewyspana, miałam podkrążone oczy i nie przypominałam modelki, to niska cena za wszystkie słodkie uśmiechy od mojego synka. Jeszcze ani razu nie zatęskniłam za czasami sprzed jego narodzin. Adaś nie jest żadną przeszkodą ani w karierze zawodowej, ani w życiu towarzyskim, dlaczego więc miałby przeszkadzać mi w dbaniu o siebie? To nie egoizm. Moje dziecko potrzebuje zdrowej, silnej i radosnej mamy, a zdrowie, siła i radość nie przychodzą przecież same. Trzeba im pomóc”– pisze Kasia Cichopek w swoim poradniku „Sexy Mama. Bo jesteś kobietą”

Na planie telewizyjnym nauczyłam się, że odpowiednio dobranym strojem można zdziałać cuda: zmniejszyć albo powiększyć optycznie piersi, wysmuklić talię, wymodelować kształt ramion. Żadne sztuczki jednak nie pomogą, jeżeli sama nie zechcesz zmienić swojego życia na lepsze. To jasne, że przy małym dziecku bywasz zmęczona i sfrustrowana, ale jeśli rano uśmiechniesz się, ściągniesz łopatki, wypchniesz piersi do przodu i wciągniesz brzuch, od razu poczujesz przypływ sił. Narodziny dziecka będą wtedy początkiem nowego rozdziału w twoim życiu, w którym główną rolę zagra zdrowa, szczęśliwa i spełniona sexy mama – czyli ty.

Moje zasady powrotu do formy:

1.  Nie śpiesz się. Efekty mogą przyjść po kilku tygodniach albo dopiero po kilku miesiącach. Daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz. Jeżeli chcesz zrzucić 15 kilogramów, na pewno będziesz musiała poświęcić na to więcej czasu niż twoja przyjaciółka, której po porodzie została tylko jedna fałdka na brzuchu.

2.  Uwierz w siebie. Skoro ja mogłam wrócić do formy, to ty również!

Zobacz:  Joga w parku

3. Bądź systematyczna. Nawet najbardziej intensywne ćwiczenia nie pomogą, jeśli będziesz sobie o nich przypominać raz w tygodniu.

4.  Zapomnij o wadze. Bo nie ciężar ciała się liczy, ale to, jak się czujesz i jak wyglądasz!

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments