1. Strona główna
 2. »
 3. AKTUALNOŚCI
 4. »
 5. Kampanie
 6. »
 7. 100 placów zabaw na 100 lat NIVEA

100 placów zabaw na 100 lat NIVEA

Marka NIVEA z okazji obchodzonego w 2011 roku setnego jubileuszu, zorganizowała wyjątkową akcję  i wybuduje w Polsce „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA”.

W odpowiedzi na wyjątkowe potrzeby najmłodszych NIVEA postanowiła zadbać o prawidłowy rozwój naszych dzieci i stworzyć miejsca, w których będą oni mogli rozwijać swoje umiejętności fizyczne, psychiczne i poznawcze. Pomysł ufundowania i wybudowania placów zabaw dla dzieci nie jest przypadkowy. Od początku swojego istnienia marka NIVEA jest zawsze blisko ludzi. NIVEA troszczy się o kolejne pokolenia, dbając nie tylko o ich skórę, ale również starając się jak najlepiej zrozumieć ich potrzeby. Troska o ludzi jest bowiem wpisana w historię i charakter marki NIVEA.

Konkurs „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA” został zorganizowany w odpowiedzi na potrzeby lokalnych społeczności. Mieszkańcy polskich gmin z zapałem głosowali na wybrane lokalizacje za pośrednictwem, specjalnie w tym celu stworzonej, strony internetowej www.100latnivea.pl. Na ponad 1800 zgłoszonych lokalizacji w całej Polsce, oddano łącznie blisko 15 milionów głosów, które pozwoliły wybrać 100 miejsc, w których NIVEA wybuduje place zabaw dla dzieci.

NIVEA zdecydowała się wybudować place zabaw, ponieważ miejsca te spełniają kilka ważnych, pod względem rozwojowym, funkcji w życiu dziecka:

 • Wywołują spontaniczny śmiech, który – jak wiadomo – jest najlepszym lekarstwem, działa rozluźniająco na układ mięśniowy i nerwowy
 • Dostarczają wielu różnorodnych bodźców, które pomagają tworzyć przestrzenną mapę własnego ciała
 • Stopniują poziom trudności zadania
 • Uczą podejmowania kontrolowanego ryzyka i odpowiedzialności za własne poczynania
 • Pobudzają wyobraźnię małych odkrywców
 • Dają możliwość zetknięcia się ze wszystkimi siłami fizyki: siłą grawitacji  i przeciążeniami, siłą odśrodkową, przyspieszeniem, hamowaniem, wibracjami i drganiami o różnej częstotliwości czy wreszcie siłą tarcia.

Aktywność fizyczna, zwłaszcza w odpowiednio przygotowanym do tego miejscu, na świeżym powietrzu, to jedno z ulubionych zajęć wszystkich dzieci. Place zabaw są idealnym miejscem, w którym maluchy w różnym wieku mogą wyrażać swoje emocje, pokonywać lęki i oddawać się kontrolowanej przez rodziców zabawie. Każda pora roku jest odpowiednia do tego, aby wybrać się z dzieckiem na plac zabaw i tym samym zadbać o jego rozwój fizyczny i psychiczny. Dzięki placom zabaw NIVEA będzie to jeszcze łatwiejsze!

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments