1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zdrowie
  6. »
  7. Apteczka młodego rodzica

Apteczka młodego rodzica

Przygotowując się do roli mamy, pamiętamy o urządzeniu pokoiku dziecięcego i zorganizowaniu wyprawki. Zdarza nam się jednak zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu domowej apteczki. Tymczasem opiekując się maluszkiem, musimy być gotowe na wszystko. Co musi znaleźć się pod ręką każdego młodego rodzica? Co powinno znaleźć się w domowej apteczce?  Oto niezbędnik młodej mamy!

Po co

Odpowiednio wyposażona apteczka pomoże ci szybko i skutecznie zareagować zawsze wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. Zarówno w sytuacji, gdy maluszka spotkają drobne dolegliwości, jak i wtedy, gdy sprawa jest poważniejsza. Warto być przygotowanym na każdą sytuację.

Co powinno być w apteczce

W każdej domowej apteczce powinny znaleźć się środki higieniczne ( m.in. jałowe gaziki, woda utleniona, roztwór soli fizjologicznej, gaza, bandaż), maści i zasypki ( m.in. maść majerankowa – doskonała, gdy maluszek walczy z katarem,  maść na odparzenia czy żel łagodzący na dziąsełka  – pomocny przy ząbkowaniu) oraz leki (m.in. witamina C w kropelkach, preparaty na kłopoty z brzuszkiem oraz syropy przeciwgorączkowe).

A jak akcesoria

Prócz środków higienicznych, leków i maści, w każdej apteczce powinny znaleźć się akcesoria niezbędne do właściwej pielęgnacji bobasa oraz pomocne w diagnozowaniu stanu zdrowia pociechy – aspirator Cleanoz ze sklepu www.babymama.pl. To najlepszy na rynku aspirator do czyszczenia noska noworodków, niemowląt i dzieci, zaprojektowany specjalnie z myślą o zdrowiu, komforcie i bezpieczeństwie najmłodszych. Aspirator chroni błonę śluzową nosa i zapobiega jej uszkodzeniu, nawet gdy maluch w trakcie pielęgnacji wykona niespodziewany ruch. To najlepszy i najskuteczniejszy sposób na pozbycie się problemu zatkanego noska.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments