Bezpłatne znieczulenie na żądanie

Ministerstwo zdrowia planuje kolejne zmiany. Jakie? Bezpłatne znieczulenia na żądanie- oto pierwsza propozycja zmiany w standardach opieki nad rodzącą. Ale nie jedyna!

Nowsze standardy
Już wkrótce rodzące mają mieć łatwiej. Bezpłatne znieczulenia na żądanie i anestezjolog na każdym oddziale położniczym- to ma być nowy standard. I chociaż w niektórych placówkach tak właśnie jest, to jednak nie we wszystkich szpitalach rodzące mogą liczyć na takie przywileje. Teraz ma się to zmienić. Już wkrótce rodząca będzie miała do dyspozycji całą masę najróżniejszych rozwiązań, które mają jej pomóc w redukowaniu bólu porodowego- od specjalnych piłek, przez drabinki, krzesła porodowe, okłady aż po gaz rozweselający i znieczulenie zewnątrzoponowe. Każdy szpital z oddziałem położniczym będzie musiał opracować swój plan pomocy rodzącym i uwzględnić środki, jakie może im zaoferować.

Zdaniem lekarzy
Lekarze bardzo pozytywnie oceniają zapowiedziane zmiany i zgodnie przyznają, że nowelizacja standardów jest potrzebna. Zauważają tylko, że są to zmiany dość kosztowne. Obecnie NFZ płaci szpitalowi około 1700 zł za poród na terenie ich placówki. Ministerstwo już zapowiedziało, że wycena porodów nie ulegnie zmianie.

 

Podziel się swoją opinią
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments