Dekoracje komunijne, dzięki którym dzień Pierwszej Komunii Świętej będzie niezapomniany

Uroczysty dzień przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej dzieci powinny zapamiętać na długo. Bardzo ważne jest przede wszystkim przygotowanie duchowe do tego wydarzenia, lecz nie możemy zapominać także o właściwej oprawie wizualnej. W tym celu warto sięgnąć po sprawdzone dekoracje komunijne, dzięki którym uroczystość nabierze blasku.

Ozdoby na stół

Wśród dekoracji komunijnych nie może zabraknąć takich, które znajdą się bezpośrednio na stole. Mowa oczywiście o serwetkach, które powinny jasno pokazywać, na jakiej dokładnie uroczystości zebrali się wszyscy goście. Co więcej, warto wybrać również piękne dekoracje komunijne w postaci świec, które dodadzą stołom eleganckiego wyglądu. Bardzo istotne jest również usadowienie gości przy stole – większość z nas doskonale wie, jak trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce, gdy gospodarze nie zadbają o winietki z imionami i nazwiskami. Dobrze więc umieścić je przy każdym krześle, tak aby każdy od razu wiedział, gzie ma usiąść. O winietki komunijne warto zadbać bez względu na to, ilu gości zapraszamy na uroczystość.

Dekoracje komunijne, które uświetnią całe wydarzenie

Pamiętajmy, że Pierwsza Komunia Święta to niezwykle uroczyste wydarzenie, jednak z drugiej strony jest to impreza, w której biorą udział przede wszystkim dzieci. Dlatego też dobrze jest zdecydować się na dekoracje komunijne w postaci balonów bądź baneru, który zawiśnie nad miejscem solenizanta. Na większości imprez podaje się torty, więc dobrze jest zakupić odpowiednie toppery do nich. Nie bez znaczenia będą również ozdobne pudełka na tort, ciasta czy innego rodzaju żywność. Jeśli chcemy podarować gościom jakiś mały prezent w podzięce za przybycie, to powinniśmy zainwestować w małe, eleganckie pudełka. Możemy do nich włożyć ciasteczka, cukierki bądź innego rodzaju drobne podarunki. Pamiętajmy, że wybór dekoracji komunijnych często pozostaje w gestii osób organizujących imprezę, a nie na przykład restauracji czy domu przyjęć.

Zobacz:  Rewolucja w uspokajaniu dzieci

Nie zapomnij o zaproszeniach!

Bardzo ważnym elementem Pierwszej Komunii Świętej są zaproszenia na uroczystość, które wręczamy gościom. Zazwyczaj wybieramy modele proste, bez zbytniej ekstrawagancji. Pamiętajmy, aby umieścić je w eleganckiej kopercie bądź w specjalnym pudełeczku, tak aby nie uległy zniszczeniu przy transporcie. Z roku na rok coraz więcej osób rezygnuje z robienia zaproszeń komunijnych we własnym zakresie, stawiając na te gotowe. Warto zauważyć, że w takim samym stylu możemy zamówić winietki na stół, dzięki stworzymy spójną dekorację komunijną.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments