Dlaczego warto kupować swoim dzieciom zabawki interaktywne?

Asortyment sklepów dziecięcych jest bardzo bogaty — szczególnie gdy chodzi o półki z zabawkami. Które z nich wybierać, aby nie okazały się pustymi, bezwartościowymi przedmiotami? Sposobem na rozwój malucha mogą być zabawki interaktywne. Czym one dokładnie są? Dlaczego warto po nie sięgać? O tym poniżej. Zapraszamy do lektury!

Zabawki interaktywne, czyli jakie?

Różnorodność zabawek dla dzieci może przyprawić o zawrót głowy. Jak nie zwariować wśród sklepowych półek? Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko się prawidłowo rozwijało, nabywając nowych umiejętności i ćwicząc małą motorykę poprzez zabawę, świetnym rozwiązaniem będą zabawki interaktywne.

Czym one dokładnie są? Tego typu wielokolorowe pluszaki, kostki, samochodziki czy telefony skonstruowane są tak, aby jak najlepiej pobudzać rozwój dziecka. Zabawka interaktywna dla dziecka jest więc doskonałym sposobem na zainteresowanie pociechy przy jednoczesnej dbałości o jej prawidłowy rozwój.

Czy warto sięgać po interaktywne zabawki dla najmłodszych?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, tego typu produkty są sposobnością do przyswajania przez pociechę nowych umiejętności, a co za tym idzie — pomocą w jej rozwoju. Na przykład, każda zabawka interaktywna dla dziecka może stymulować inny zmysł.

Grające telefony, śpiewające misie czy różnodźwiękowe klawisze wspomogą rozwój słuchu. Drewniany labirynt bądź kostka o różnych wypukłościach będą stymulować dotyk. A kolorowe pojemniki z piłeczkami czy kubeczkami pomogą w rozwoju wzroku. W ten sposób bawiące się nimi dzieci z łatwością wyłapują, że trzeba coś gdzieś dopasować, wrzucić lub kliknąć, aby zagrało. Jeśli więc zależy Ci na rozwoju umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego u Twojego malucha, tego typu przedmioty sprawdzą się doskonale.

zabawki interaktywne dzieci
Dlaczego jeszcze warto sięgać po interaktywne zabawki? Są one przedmiotami wspomagającymi rozwój na wielu poziomach, także przy nauce chodzenia. Jak bowiem zachęcić pociechę do raczkowania? Grająca, wielkokolorowa zabawka, która będzie przed nim uciekać, z pewnością Ci w tym pomoże. Wystarczy, że sięgniesz po model jeżdżący, uruchamiający się poprzez jedno naciśnięcie guzika. Podążające za zabawką dziecko szybciej wyrobi swoją koordynację ruchową, a co za tym idzie — wzmocni mięśnie i zacznie chodzić.

Zobacz:  Polecane zabawki edukacyjne dla dzieci

Zabawki interaktywne dla dzieci są również sposobem na naukę pierwszych słów wśród maluchów. Szczeniaczek, Panda, Miś to tylko przykłady przedmiotów, które mogą w tym pomóc. Jak dokładnie? Takie zabawki bardzo często mają opisane poszczególne części ciała, w których dodatkowo umieszczane są guziki odpowiedzialne za wyśpiewanie przez zabawkę określonego słowa. Dzięki temu dziecko po naciśnięciu noska, ucha czy ręki usłyszy ich nazwę, przyswajając ją jednocześnie w ten sposób. Przyczyni się to do łatwiejszej nauki i opisywania własnych części ciała oraz sprawniejszego rozwoju mowy.

Jak wybrać odpowiednie zabawki interaktywne?

Różnorodność zabawek interaktywnych dla najmłodszych pozwala na ich zakup pod kątem potrzeb danego dziecka. To znaczy, że z łatwością odnajdziesz w sklepach z dziecięcym asortymentem przedmioty aktywujące rozwój ruchu czy zmysłów. Wystarczy, że przyjrzysz się opcjom, jakie proponują, i dobierzesz je odpowiednio do wieku swojego dziecka.

Pamiętaj również o tym, by zakup zawsze opierał się na bezpieczeństwie pociechy. Wybieraj wyłącznie produkty z certyfikowanych materiałów, które w żaden sposób jej nie zaszkodzą. Dzięki temu zyskasz pewność, że maluch nie zrobi sobie nią krzywdy i posłuży mu ona tylko w dobry sposób.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments