1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. DOULA – nowa usługa dla Matek, nareszcie w Polsce!

DOULA – nowa usługa dla Matek, nareszcie w Polsce!

doula

Doula to Osoba – Opiekunka Matki, taka nasza Mama, Babcia, Piastunka, Wielkie Serce, Nieprzebrana Dobroć, Skarbnica Wiedzy, Bezmiar Poświęcenia – wszystko razem, jednym słowem Osoba Wyjątkowa – DOULA!!!

Już od 1 października 2008 roku jest możliwość skorzystania z usług DOULI w Polsce. Pierwszym miastem, które będzie objęte programem DOULA SERVICE, stworzonym przez medic4you, jest Warszawa. Następne miasta to Trójmiasto, Katowice, Wrocław i Poznań. ,,DOULA” – słowo pochodzi ze starożytnej Grecji, oznaczało kobietę wspierającą psychicznie matkę w okresie porodu.

Dziś nazwa Doula opisuje kobietę doświadczoną w rodzeniu dzieci, służącą informacjami oraz pomocą fizyczną i psychiczną matkom przed, w trakcie i zaraz po porodzie. DOULA to brakujące ogniwo w łańcuszku specjalistów okołoporodowych i poporodowych. Z tą jednak różnicą, że DOULA poświęca swój czas, wiedzę i cierpliwość Matce, która po porodzie również potrzebuje pomocy w znalezieniu się w nowej roli, jaką jest bycie Mamą dla swojego Maleństwa.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
13 lat temu

Napewno skorzystam z pomocy douli podczas porodu. Super, że są takie osoby.