1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Jak przetrwać chorobę dziecka?

Jak przetrwać chorobę dziecka?

ciufcia

Dziecko jest chore. Znudzony i marudzący maluch snuje się po domu z kąta w kąt. Sytuacja ciężka zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Dziecko staje się płaczliwe i kapryśne przez chorobę, ale i przez tygodniowy pobyt w domu, zalecony przez lekarza.

Szczególnie teraz, kiedy za oknem pada deszcz, temperatura zmienia się jak w kalejdoskopie, a wokół szaleje wirus grypy warto pomyśleć o tym jak zająć chorego malucha.

Zima wyjątkowo sprzyja chorobom, szczególnie wśród małych dzieci, u których układ odpornościowy jest jeszcze niedojrzały. Szczyt zachorowań przypada na okres od listopada do marca, kiedy małe dzieci dodatkowo narażane są na zmienne warunki pogodowe oraz zarażenie od otaczających je dorosłych i innych dzieci, np. w żłobku czy przedszkolu. – podkreśla Iwona Górska, lekarz pediatra.

Wielokrotnie, pomimo starań rodziców, nie udaje się uchronić pociech od kataru lub gorączki, które skazują na kilkudniowy pobyt w domu. Jest to trudna sytuacja dla dziecka, które przyzwyczajone do ciągłego ruchu, towarzyszenia mamie w codziennych czynnościach oraz zabaw z innymi dziećmi po prostu zaczyna się nudzić. 

Według psychologa Jacka Legierskiego, współtwórcy serwisu Ciufcia.pl każda choroba, która dotyka dziecko, wpływa na jego nastrój. Nawet wtedy, gdy jest to zwykły katar lub przeziębienie mali pacjenci zauważają obniżenie aktywności, ponieważ nie są w stanie funkcjonować tak, jak by chcieli. Nie wiedzą i nie rozumieją, dlaczego tak się dzieje. Dzieci przyzwyczajone są do regularnego rozkładu dnia, dlatego choroba staje się dla nich wyjątkowo uciążliwa. Warto zadbać o dobre samopoczucie malucha, aby nie myślało ono o gorzkich pigułkach i dokuczliwym kaszlu.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Renata
Renata
15 lat temu

choroby
Taka pora roku , niestety lepiej własnie przesiedziec w domu i powspierac sie radami takimi jak te na ciufci.

Beata
Beata
15 lat temu

inspirujące
moje dziecko jest już 3 raz chore tej zimy. Strasznie marudzi i się nudzi. Chyba rzeczywiście poszukamy rozrywki na ciufci.