Jaki materac dla noworodka?

Wybór materacyka dla dziecka to bardzo ważna sprawa! Dobrze dobrany materac ma zapewnić dziecku wygodę, dobry sen oraz zdrowe warunki dla rozwoju kręgosłupa.

Dobry, czyli jaki

Dlaczego wybór materaca jest tak ważny? To oczywiste! Dziecko spędza w pozycji leżącej pierwsze kilkanaście tygodni życia. To bardzo istotne, aby otoczenie, w którym maluszek stale przebywa, było dla niego jak najbardziej przyjazne, wygodne i higieniczne. Dobrze dopasowany, zdrowy, twardy materacyk zapewnia dziecku komfort snu i wypoczynku – tak potrzebnych dla prawidłowego rozwoju psychoruchowego szkraba.

Dobrze dobrany materacyk to ten, który:

  • perfekcyjnie dopasowuje się do kształtów noworodka, dbając o kręgosłup maluszka,
  • jest idealnie dopasowany do łóżeczka  – pomiędzy brzegiem materaca a brzegiem łóżeczka nie występuje więcej niż 2,5 cm przerwy z każdej strony. Tylko wtedy rodzic ma pewność, że dziecko nie wpadnie pomiędzy materac i brzeg łóżeczka,
  • odkształca się jedynie w miejscach nacisku (tam, gdzie leży dziecko), a nie na całej swojej powierzchni,
  • jest odpowiednio twardy,
  • jest przewiewny,
  • łatwy do utrzymania w czystości ( z nieprzemakalnym, przewiewnym pokrowcem).
Zobacz:  Jak zapobiec alergii u najmłodszych?
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments