1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Karmienie
  6. »
  7. Na co zwrócić uwagę kupując gotowy posiłek dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę kupując gotowy posiłek dla dziecka?

niejadek

Gotowe posiłki w słoiczkach to wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i pewność, że podaje się dziecku danie dostosowane do jego potrzeb, przygotowane zgodnie z zaleceniami żywieniowymi i z najlepszej jakości produktów. Badanie „Kompleksowa ocena sposobu żywienia dzieci w wieku 13–36 miesięcy w Polsce 2010–2011” przeprowadzone z inicjatywy Fundacji NUTRICIA wykazało, że dieta dzieci, których menu składa się w dużej mierze z produktów specjalnego przeznaczenia żywieniowego, jakimi są m.in. posiłki w słoiczkach, jest lepiej zbilansowana.

fotokarty

Sięgając po gotowy posiłek dla dziecka warto przyjrzeć się dokładnie etykiecie, by wybrać taki, który najlepiej odpowiada potrzebom żywieniowym i preferencjom smakowym maluszka. Na co zwrócić uwagę?

Po którym miesiącu?

Wszystkie produkty BoboVita mają starannie opracowane receptury dostosowane do potrzeb dziecka na poszczególnych etapach rozwoju. Na etykiecie każdego posiłku znajduje się informacja wskazująca, dla dziecka w jakim wieku jest on przeznaczony. Kierując się nią można mieć pewność, że podajemy dziecku danie ze składnikami, które – zgodnie ze schematem żywienia – mogą pojawić się w jego jadłospisie dziecka. Dodatkowo wiemy, że danie ma odpowiednią konsystencję.

Składniki i wartość odżywcza

W komponowaniu zbilansowanej diety warto kierować się informacjami na etykiecie produktu. Znajduje się na niej lista składników, z których przyrządzono potrawę i jej wartość odżywcza. Należy uważnie czytać etykiety, by świadomie planować zdrowy i urozmaicony jadłospis dziecka.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments