1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Ciekawostki
  6. »
  7. Najmłodsza matka w historii medycyny

Najmłodsza matka w historii medycyny

najmlodsza matka

Jej pierwsza miesiączka wystąpiła w wieku 8 miesięcy. Piersi uwydatniły w wieku czterech. W wieku pięciu lat, kość miednicza rozszerzała się a kości były już bardzo rozwinięte. Kilka miesięcy później, Lina Medina urodziła dziecko – mając 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni.

fotokarty

Lina Medina urodziła się 27 września 1933r. w małym peruwiańskim miasteczku Paurange. Pewnego dnia została zawieziona do szpitala z powodu rosnących rozmiarów jej brzucha. Na początku przypuszczano nowotwór, jednak badania lekarskie wykazały, że dziewczynka jest w siódmym miesiącu ciąży. Dr Gerardo Lozada wziął ją do Limy, wcześniej zasięgając porady innych lekarzy, którzy potwierdzili, że Lina faktycznie jest w ciąży. Po półtora miesiąca, 14 maja 1939, Lina urodziła chłopca przez cesarskie cięcie. Jej syn po urodzeniu ważył 2,7 kg. Rósł w przekonaniu, że Lina jest jego siostrą. Pomimo dobrego stanu zdrowia umarł w 1979 z powodu choroby szpiku kostnego.

Nigdy nie pojawiły się dowody na to, że ciąża Liny Mediny powstała w inny sposób niż normalny, ale ona sama nigdy nie ujawniła tożsamości ojca, ani okoliczności, w których doszło do zapłodnienia. Przez pewien okres przypuszczano, że ciąża mogła być wynikiem molestowania seksualnego przez jej ojca. Wszczęto nawet postępowanie, ale sprawę finalnie umorzono z powodu braku dowodów.

Lima wyszła za mąż i w 1972 roku urodziła drugiego syna (33 lata po pierwszym), aktualnie mieszka w jednej z najbiedniejszych dzielnic Limy.

 

zdjęcie: Dr Gerardo Lozada, 6-letnia Lina Medina i jej 11-miesięczny syn Gerardo. (Źródło: http://www.incrediblebirths.com/Worlds-Youngest-Mother.html)

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ale !!!!!!!!!!!!!!!
ale !!!!!!!!!!!!!!!
14 lat temu

szooooooooooook!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Misia
Misia
14 lat temu

NIE wierzę!!!!

ona;/
ona;/
15 lat temu

……
niesamowite jak taka mala dziewczynka mogla urodzic dziecko…przeciez to nie mozliwe…