Narodziny dziecka – jak się przygotować?

Pojawienie się nowego członka rodziny to ogromne wydarzenie, zarówno dla rodziców, jak i dalszych krewnych. Ważne jest, aby wszyscy byli odpowiednio przygotowani na ten moment i mogli przyjąć niemowlaka z otwartymi ramionami. Nie możemy również zapomnieć o zapewnieniu nowo narodzonemu dziecku odpowiednich warunków oraz bezpieczeństwa.

Przygotuj rodzinę

Ogłoszenie całej rodzinie wiadomości o tym, że spodziewamy się dziecka, jest zazwyczaj bardzo radosnym momentem. Najlepiej zrobić to podczas wspólnego, rodzinnego spotkania, tak aby nikt nie poczuł się pominięty. Zdarza się jednak, że dziecko pojawia się niespodziewanie, w momencie, który wydaje się być zupełnie nietrafiony. Wówczas podzielenie się tą nowiną z krewnymi wymaga większej delikatności – powinniśmy zrozumieć ich obawy, otworzyć się na oferowaną pomoc i wspólnie stawić czoła nowej sytuacji. Problem z zaakceptowaniem nowego członka rodziny mają często pozostałe dzieci, będące zazdrosne o małą siostrzyczkę lub brata. Zadaniem rodziców jest wytłumaczenie maluchowi już na początku ciąży, co się wydarzy. Dobrze jest włączyć go w przygotowania np. wybieranie łóżeczka czy ubranek, a jednocześnie okazywać mu swoją miłość i dużo czułości, by nie czuł się pomijany.

Optymalna opieka

Narodziny dziecka do dobry czas, aby uzupełnić wszystkie zaległości w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa i optymalnej opieki całej rodzinie. Warto przedyskutować sprawę ubezpieczenia na życie, kompleksowej opieki medycznej, korzystania z dodatkowych świadczeń. Wspólnie z partnerem lub partnerką należy ustalić pewne priorytety dotyczące bezpieczeństwa, aby móc cieszyć się w spokoju pierwszymi chwilami spędzonymi z niemowlakiem. W przypadku małych dzieci, bezproblemowy dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej jest niezwykle istotny – w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości czy problemów zdrowotnych bezzwłocznie skorzystamy z pomocy wykwalifikowanego specjalisty, a nawet uzyskamy telefoniczną poradę.

Przestrzeń dla malucha

Odpowiednio wcześnie przygotujmy właściwą przestrzeń dla malucha – powinna być ona przede wszystkim bezpieczna. Podstawą jest dobre łóżeczko, przewijak, wanienka czy przybory kosmetyczne, a także zabawki przystosowane do wieku dziecka. Maluchy dobrze się czują w jasnych, pogodnych pomieszczeniach, dlatego postarajmy się zaaranżować pokój właśnie w ten sposób. Zadbajmy o to, aby pościel, kocyk czy maskotki dla niemowląt stworzone były z hipoalergicznych materiałów, a w pomieszczeniu nie znalazły się żadne niebezpieczne przedmioty. W Internecie oraz książkach znajdziemy wiele cennych rad dotyczących przygotowania pokoju dla niemowlaka – warto z nich skorzystać

Zobacz:  Mężczyzna w ciąży
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments