1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Pierwsza wizyta u fryzjera

Pierwsza wizyta u fryzjera

fryzjerkowo

Pierwsza wizyta u fryzjera jest dla malucha nie lada przeżyciem. Dlatego warto się do niej właściwie przygotować. Jak? Już wyjaśniamy!
1.    Nigdy nie lekceważ obaw, lęku i strachu dziecka przed fryzjerem.
2.    Zadbaj o to, aby pierwsza wizyta w salonie była dla dziecka miłym doświadczeniem. Jeśli pociecha bardzo protestuje – nie zmuszaj jej do strzyżenia. Ważne jest to, aby dziecko zaprzyjaźniło się z fryzjerkami, poznało otoczenie, polubiło salon.
3.    Dobry wybór salonu to podstawa. Dlatego zabierając malucha po raz pierwszy do fryzjera, wybierz odpowiedni salon fryzjerski. Najlepiej taki, który został zaaranżowany specjalnie z myślą o najmłodszych i w którym są m.in. foteliki imitujące samochodziki, interaktywne, rozwijające zabawki a nawet specjalne placyki zabaw dla dzieci.
4.    Wytłumacz dziecku, po co idziecie do fryzjera i jak będzie wyglądać wizyta. Jeszcze w domu zapoznaj malca z akcesoriami fryzjerskimi – z nożyczkami, maszynką, suszarką. To znacznie ułatwi spotkanie z fryzjerem w salonie.
5.    Jeśli pociecha odważy się usiąść na fotelu, pochwal ją i nagrodź jakąś miłą niespodzianką. Ważne jest bowiem to, aby wizyta u fryzjera wywoływała w dziecku tylko pozytywne emocje i jedynie przyjemne skojarzenia.
Zastanawiasz się, który moment jest dobry na zabranie malucha do fryzjera? Najlepiej, aby pociecha pierwsze kroki w salonie postawiła w okolicach swoich pierwszych urodzin. Choć zwykle wizyty w tym czasie są raczej zabawą i próbą oswojenia malca z miejscem, w którym tak często będzie przebywać.

fotokarty
Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments