Pomocna dłoń w okresie karmienia piersią

Karmienie piersią, nazywane naturalnym, w praktyce często nie okazuje się tak łatwe i bezproblemowe jak możemy zobaczyć na wyidealizowanych obrazkach w mediach. Mimo że stworzone przez naturę, stawia przed karmiącą Mamą wiele nieoczekiwanych wyzwań i problemów. Często tylko dzięki wykwalifikowanej pomocy położnych, doradców laktacyjnych i specjalistycznych wyrobów medycznych Mama karmi swoje maleństwo tak długo, jak sama tego chce. Według Centrum Nauki o Laktacji na etapie ciąży większość Polek deklaruje chęć karmienia piersią. A jednak tylko 46% niemowląt jest w ten sposób karmionych po ukończeniu przez nie 6 tygodnia życia. Aż 75% matek boryka się z problemami przy karmieniu piersią.

Lanolina HPA® i kompresy żelowe Therapearl® – szybko i skutecznie w pierwszych dolegliwościach po rozpoczęciu karmienia piersią

Często kobiety w ciąży zastanawiają się, jaki laktator wybrać i czy w ogóle się w niego zaopatrywać kompletując wyprawkę. Ciekawe, że największą uwagę świeżo upieczonych Mam przyciągają właśnie laktatory, podczas gdy to zupełnie inne produkty są najbardziej potrzebne zaraz po urodzenia dziecka. Lanolina HPA® to maść na poranione brodawki, którą warto stosować już od pierwszego przystawienia dziecka do piersi, a nawet jeszcze na etapie ciąży. Jest w 100% naturalna, bezpieczna dla Mamy i dziecka, nie trzeba jej zmywać przed przystawieniem noworodka do piersi. Jest to jedna z najczystszych lanolin na świecie, zdecydowanie produkt nr 1 na świecie wśród wszystkich produktów Lansinoh. Ulgi w bólu potrzebują przy karmieniu nie tylko same brodawki, ale także całe kobiece piersi. Obrzęk piersi, ból, nawał pokarmu czy zatkane kanaliki mlekowe to dość częste problemy karmiących kobiet. Laktacja potrzebuje czasu, żeby ilość produkowanego mleka zsynchronizowała się z potrzebami dziecka, a piersi przyzwyczaiły do nowej roli. Kompresy żelowe Therapearl™ to zarówno terapia zimnem (po schłodzeniu w lodówce) łagodząca ból i obrzęk, jak i terapia ciepłem (po podgrzaniu w mikrofalówce) odblokowująca kanaliki mlekowe i ułatwiająca wypływ pokarmu.

Zobacz:  Lekarstwo na kolkę
Produkty Lansinoh dla mam

Produkty Lansinoh rozwiązują problemy i dodają Mamie wiary w siebie

Te pierwsze problemy przy karmieniu piersią często zaskakują świeżo upieczoną Mamę. Pojawiają się nagle, a w połączeniu z emocjami i burzą hormonów po porodzie potrafią dość skutecznie zachwiać wiarą w siebie młodej Mamy. Światowa Organizacja Zdrowia jednoznacznie zaleca wyłączne karmienie niemowląt do 6 miesiąca życia tylko mlekiem Mamy.

Odciąganie i przechowywanie pokarmu – Gdy nie możesz być blisko

Karmienie piersią jest wspaniałym doświadczeniem dla Matki i dziecka, ale nie zawsze, gdy maleństwo jest głodne, Mama może być przy nim. Odciąganie pokarmu jest idealnym rozwiązaniem i pozwala innym, bliskim osobom – partnerowi, czy przyjaciółce na dodatkowe zaangażowanie.

W czasie gdy nie będzie Cię przy dziecku, ważne jest, aby Twój partner lub opiekun dziecka mógł nakarmić dziecko Twoim pokarmem. Wyjście z domu na spotkanie z przyjaciółkami czy powrót do życia zawodowego nie musi oznaczać zakończenia karmienia piersią.

Odciąganie pokarmu jest przydatną umiejętnością, której warto się nauczyć, aby nadal dostarczać dziecku idealny pokarm pełen najwartościowszych składników. Czy wiesz, że w odpowiednich warunkach możesz przechowywać swój odciągnięty pokarm nawet do sześciu miesięcy?

Najsilniejszą motywacją do karmienia piersią powinny być niepodważalne fakty na jego temat.

lasinoh 2020c

Pokarm naturalny to jedyny pokarm powstały specjalnie dla Twojego dziecka, którego nie można wytworzyć nawet w najlepszych laboratoriach.

Jego skład zmienia się wraz z tym jak dziecko rośnie tak, aby dostosować się do potrzeb malucha. Substancje odżywcze w pokarmie matki są łatwiejsze do wchłaniania niż substancje w jakiejkolwiek innej formule, dlatego karmienie naturalne to pewność, że dziecko otrzymuje maksymalne korzyści i ochronę dzięki przeciwciałom produkowanym tylko dla niego i przekazywanym za pomocą pokarmu.

Marka Lansinoh Laboratories istnieje od 1984 roku. Niezależne badania konsumenckie przedstawiają produkty Lansinoh jako jedną z najlepszych marek tworzących akcesoria dla ma karmiących piersią i niemowląt. Gama Lansinoh stale się rozwija, a główną misją firmy jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań towarzyszących mamom na różnych etapach macierzyństwa.

Zobacz:  Jak zapobiegać otyłości u niemowląt?

Odwiedź sklep Lansinoh i skorzystaj z 10% kuponu rabatowego na zakupy
sklep.lansinoh.pl. Kod rabatowy to hasło: BABYSHOWER10
Kupon ważny jest do końca grudnia 2020.
Zapraszamy też na profil marki Lansinoh na FB www.facebook.com/LansinohPoland

lasinoh 2020d
lasinoh 2020e
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments