Relacja ze spotkania Świadomej Mamy w Katowicach

W czwartkowe popołudnie spotkaliśmy się z przyszłymi i obecnymi mamami w Parku Hotelu Diament w Katowicach, by porozmawiać o Świadomym Macierzyństwie.

Gościem specjalnym spotkania była znana mama – aktorka Aleksandra Woźniak, która poprowadziła event, dzieląc się z uczestniczkami doświadczeniem bycia Świadomą Mamą. Aleksandra jest mamą siedmioletnich bliźniaczek Ani i Julii, w tej roli czuje się doskonale.

Zdrowie, kondycja i aktywność są niezwykle ważne dla każdej kobiety, szczególnie, gdy nosi pod sercem swoje ukochane maleństwo. O tym, jak ważna jest odpowiednia dieta, aktywność i ćwiczenia w ciąży opowiadali nas eksperci: dietetyk, położna i fizjoterapeuta. Każda mama mogła uzyskać radę specjalisty, pytając o nurtujące kwestie związane z odżywianiem, przygotowaniem do porodu, aktywnością po urodzeniu dziecka.
Położna Martyna Kubicka tłumaczyła, na czym polega poród aktywny, jak się do niego odpowiednio przygotować, jakich zasad należy przestrzegać w czasie połogu. Mówi się, że przyszła mama powinna jeść dla dwojga, nie za dwoje… O zdrowej i prawidłowej diecie w ciąży opowiadała Kamila Mysior – dietetyk.

Ważnym tematem dla każdej mamy jest karmienie maleństwa. Powszechnie wiadomo, że najlepszym pokarmem dla dziecka jest mleko matki. Jaki korzyści wynikają z naturalnego karmienia, a co robić, gdy karmienie piersią nie jest możliwe, jak radzić sobie z alergią pokarmową i bólami brzuszka u dzieci opowiedziała doktor Sonia Lisiecka – pediatra.

Anna Sass – fizjoterapeuta, opowiedziała mamom z brzuszkami, jakie korzyści niesie aktywność i ćwiczenia w ciąży, poradziła, kiedy podjąć aktywność po porodzie i jakie ćwiczenia wybierać, by szybko powrócić do formy.
„ Zdrowa MAMA – szczęśliwe dziecko” to hasło wystąpienia Joanny Rubczyńskiej z firmy Asa, która radziła mamom, jak ważna jest profilaktyka i dbałość o zdrowie intymne, a także zapobieganie infekcjom.
Beata Waletko z firmy Dziecięcy Ekspert poinstruowała rodziców, jak wybrać odpowiedni i najbardziej funkcjonalny wózek i fotelik samochodowy.

Zobacz:  Otwarcie Centrum Handlowego Auchan Swadzim

Wieczór zakończył się losowaniem nagród ufundowanych przez partnerów projektu. Uczestniczki otrzymały śpiworki dla maluszków od firmy Dziecięcy Ekspert, kupony na zakup bielizny Mitex, zestawy podarunkowe w postaci miesięcznej kuracji LaciBios fenmina od firmy Asa.

Nagroda główna – termo-wanienka  ze stojakiem Bebejou trafiła w ręce szczęśliwej przyszłej mamy.

A już w grudniu zapraszamy na spotkanie do Hotelu IOR w Poznaniu, które poprowadzi Katarzyna Bujakiewicz. Rejestracja na www.swiadomamama.pl

 

 

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments