1. Strona główna
  2. »
  3. PIĘKNA MAMA
  4. »
  5. Uroda
  6. »
  7. Słodka depilacja dla wrażliwej skóry

Słodka depilacja dla wrażliwej skóry

slodka

Depilacja pastą cukrową jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i osób o skórze wrażliwej.

Mieszanka cukrowa pozbawiona jest jakichkolwiek składników chemicznych, zawiera jedynie cukier, sok cytrynowy i wyselekcjonowane zioła łagodzące. Jest w pełni naturalna, nie zawiera alergenów, a zatem nie wywołuje żadnych podrażnień skóry. Depilacyjna pasta cukrowa, w odróżnieniu od wosku, nie przykleja się do skóry. To właśnie przywieranie do niej powoduje, że usuwanie plastrów wosku jest takie bolesne, bo razem z włoskami wosk zrywa również naskórek. W przypadku depilacji cukrowej taka sytuacja nie ma miejsca. Cukier bowiem przywiera jedynie do włosków, wnikając głęboko w mieszek włoskowy, usuwa włosy wraz z cebulką. Dlatego zostają one usunięte w stu procentach.

„Kuracja cukrem jest dużo mniej bolesna, niż zabiegi gorącym woskiem. Dlatego depilację cukrem zalecamy zwłaszcza w przypadku miejsc szczególnie wrażliwych, takich jak bikini, pachy, czy wąsik. Po zabiegu mieszanką cukrową nie pozostają żadne ślady, nie ma uczucia pieczenia i co najważniejsze skóra nie jest podrażniona, ani zaczerwieniona. Ten rodzaj depilacji umożliwia wyjście w bikini na plażę i wystawienie naszego ciała na promienie słoneczne dosłownie chwilę po zabiegu” – dodaje Iwona Kossowska z Instytutu Piękna Essenca. Resztki mikstury cukrowej można łatwo zmyć letnią wodą. Pasta nie pozostawia śladów ani plam, nie potrzeba również żadnych środków chemicznych, by ją usunąć.

Masaż po włos

Depilacyjna mieszanka cukrowa nakładana jest na skórę ręcznie, w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków, ruchami masującymi, co dodatkowo wspomaga ukrwienie. W przypadku takiej depilacji nie zachodzi niebezpieczeństwo poparzenia, a także skóra nie jest narażona na szok wywołany nałożeniem gorącej substancji. Pastę cukrową kosmetyczka wmasowuje w mieszki włosowe, dzięki temu dużo rzadziej, niż w przypadku woskowania zdarza się ułamanie włosa tuż przy skórze. W Instytucie Piękna Essenca każda depilacja kończy się delikatnym masażem części ciała, które były poddane kuracji cukrowej. Połączenie masażu z kosmetykami osłaniającymi jest przyjemnym zwieńczeniem zabiegu. Depilacja cukrowa usuwa włosy razem z cebulkami, dlatego dłużej możemy cieszyć się gładką skórą.

Alternatywa dla golenia

Karmelowy zabieg możemy robić już na włoskach, które osiągają zaledwie 1-2 mm (do wosku konieczne jest aż 5-10 mm). Ta niewątpliwa zaleta powoduje, że w końcu nie musimy ukrywać odrastających włosków pod spodniami, tylko na bieżąco je usuwać. Depilacyjna pasta cukrowa jest wysoce higieniczna. Ponieważ kosmetyczka nie używa żadnych narzędzi w czasie zabiegu, nie występuje niebezpieczeństwo zakażenia klientów. Dodatkowym zabezpieczeniem jest specjalne przeszkolenie osób, które wykonują ten zabieg. Konieczna jest licencja, którą uzyskuje się po ukończeniu specjalistycznego kursu i zdaniu egzaminu – dlatego decydując się na zabieg warto zapytać w swoim salonie o certyfikat osób wykonujących zabiegi.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments