1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zdrowie
  6. »
  7. Sposób na gorączkę u dziecka

Sposób na gorączkę u dziecka

maluszek

Gorączka, ząbkowanie, infekcja wirusowa…. Mimo najszczerszych chęci, rodzicom nie zawsze udaje się uchronić swoją pociechę przed chorobą. Przyczyn może być wiele: mała odporność maleństwa, zwiększony okres zachorowalności dzieci, a czasem po prostu jeden z etapów rozwoju. Czy na rynku leków dla dzieci istnieje skuteczny środek szybko obniżający gorączkę, zwalczający ból i przynoszący szybką ulgę?

Dzieci są bezbronne, wymagają ustawicznej troski swoich opiekunów. Mały człowiek odczuwa ból inaczej niż dorosły. Dziecko nie jest w stanie zrozumieć jego przyczyny. Każdy ból – głowy, rosnącego zęba, gardła – zawsze powoduje uczucie dyskomfortu i niepokoju. Dziecko nie potrafi jasno określić jego przyczyny, odczuwa jedynie objawy – trudności w przełykaniu, uczucie rozpalenia, ogólne rozdrażnienie.

Dla dzieci

Obecnie rynek leków zwalczających takie objawy u dzieci jest niezwykle bogaty. Konkurencja pomiędzy lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi dla dzieci jest olbrzymia. Producenci leków oferują coraz to nowsze i atrakcyjniejsze dla dziecka walory smakowe i zapachowe syropów. A wszystko po to, by trafić w gusta najmłodszego konsumenta. Dla dziecka liczy się przede wszystkim smak. Szybkie i bezpieczne działanie leku to argumenty ważne dla rodzica. Plucie, kopanie i histeria będą wystarczającym dowodem, że dany produkt nie znalazł uznania u małego człowieka. A żaden z kochających rodziców nie chce patrzeć na łzy swojej pociechy. Mając olbrzymi wybór na rynku, spróbuje czegoś innego.

Trafić w gust najmłodszych

Co zatem decyduje o sukcesie leku dla dzieci? Oryginalność, na którą składa się wiele elementów. Na pewno smak, np. słodkiej truskawki lub aromatycznej pomarańczy – bo dzieci lubią to, co słodkie. Następnie konsystencja – gęsty płyn wolniej spływa, co zwiększa szansę, że nasza pociecha nie zakrztusi się przy jego spożywaniu. Ważna jest też butelka – najlepiej plastikowa, odporna na ewentualne wstrząsy i upadki. Z punktu widzenia zdrowia dziecka, ważny jest czas, po którym lek zaczyna działać – optymalnie po 15. minutach, przynosząc ulgę w gorączce nawet do 8 godzin. Liczy się również wygodny sposób podania, np. w formie unikalnego aplikatora, specjalnej strzykawki, co pozwala na łatwe dawkowanie i wygodne podanie leku.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments