1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zakupy
  6. »
  7. Sposób na odparzenia i pieluszkowe zapalenie skóry

Sposób na odparzenia i pieluszkowe zapalenie skóry

Częstą przyczyną matczynych zmartwień jest pupa maleństwa. Skóra pośladków, podobnie jak cała skóra dziecka jest bardzo delikatna.

Na skutek bezpośredniej styczności zanieczyszczeń ze skórą, najczęściej w miejscu przylegania pieluszki, powstają bolesne zaczerwienienia, a nawet rany. To odparzenie lub pieluszkowe zapalenie skóry. Statystycznie jest to jedna z częstszych dolegliwości wieku niemowlęcego. Skóra małego dziecka jest trzy razy cieńsza niż u dorosłego człowieka dlatego nie umie ona jeszcze skutecznie bronić się przed podrażnieniami powstałymi na skutek działania amoniaku – mówi Magdalena Łosik położna, prelegent szkoły rodzenia, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Dlatego bardzo ważne jest dokładne oczyszczanie skóry podczas zmiany pieluszki oraz pielęgnacja przebadanymi i sprawdzonymi preparatami.

Oto kilka zasad, które należy mieć na uwadze pielęgnując delikatną skórę pośladków niemowlęcia:

1.    Daj dziecku możliwość leżenia bez pieluszki, żeby skóra na pupie mogła pooddychać. Na przykład  tuż przed kąpielą. W czasie upalnych dni stosuj tę zasadę tak często, jak to tylko możliwe.

2.    Używaj pieluszek przepuszczających powietrze, które są chłonne i  trzymają się z dala od skóry.

3.    Często zmieniaj pieluszki. U noworodków pieluszkę należy zmieniać nawet 7-8 razy dziennie.

4.    Nie używaj oliwki, gdyż może ona nasilać odparzenia.

5.    Po każdym wypróżnieniu przez dziecko dokładnie oczyszczaj skórę dziecka, zwłaszcza w fałdkach, gdzie zbierają się zanieczyszczenia powodujące podrażnienia. Do oczyszczenia można użyć np. mleczka myjącego Mustela Bebe. Zawarte w nim olejki pochodzenia roślinnego pozwalają zapobiec przesuszeniu skóry i nie naruszają naturalnej warstwy hydrolipidowej. Możesz także użyć wielowarstwowych chusteczek oczyszczająco – łagodzących Mustela Bebe. Są wyjątkowo wytrzymałe i idealnie nasączone. Delikatnie i skutecznie oczyszczają pośladki dziecka w każdym momencie.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments