1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Jak zadbać o dietę najmłodszych?

Jak zadbać o dietę najmłodszych?

odpornosc

Warto zrobić wszystko, by nasze dzieci cieszyły się zdrowiem i dobrą kondycją.Tylko jak to zrobić?

Obecnie, kiedy dwoje rodziców pracuje, dzieci często są pozostawione samym sobie – mówi Aneta Czerwonogrodzka-Senczyna, dietetyk firmy Sante. – W efekcie jedzą nie tylko produkty niezdrowe, ale także w niekontrolowanych ilościach. Rodzice nie mają czasu, żeby zatroszczyć się o prawidłowy jadłospis swoich pociech, a dziadkowie, na których nie raz spada obowiązek przypilnowania wnucząt, zwykle nie potrafią im odmówić niezdrowych słodkości. Dodatkowo nierzadko, w każdej wolnej chwili, podtykają im coś do zjedzenia. W konsekwencji prowadzi to do otyłości, z którą ciężko walczyć.

Dzieci, jak wszyscy wiemy, są małymi wulkanami energii, dlatego ważne jest, aby dostarczać im posiłki o wysokiej wartości energetycznej. Choć zawierają one znaczną ilość kilokalorii (kcal), to nie powinny być niezdrowe. Ciasta, cukierki, czekolada i inne smakołyki należy spożywać raz na jakiś czas i w umiarkowanych ilościach. 

Ponieważ dzieci rosną, konieczne jest, aby w jadłospisie malucha znalazły się produkty bogate w witaminy, wapń i białko. Pilnujmy również, aby dieta była urozmaicona. Dziecko powinno spożywać zarówno produkty zbożowe, jak i warzywa, owoce, mięso, ryby, jaja, mleko i jego przetwory, oleje roślinne i masło. Nabiał możemy zastąpić produktami sojowymi, w których znajdują się wapń, białko, witaminy B i D, zatem same istotne składniki odżywcze, których potrzebuje organizm brzdąca, żeby poprawnie funkcjonować.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments