Tato, co Ty na to?

Nie od dziś wiadomo, że ojciec ma ogromny wpływ na to, jakim dorosłym będzie kiedyś maluszek. Kanadyjscy naukowcy postanowili sprecyzować pojęcie „ogromnego wpływu ojca na wychowanie i zachowanie dziecka” i udowodnili, że aktywne uczestnictwo tatusiów w procesie wychowywania najmłodszych powoduje lepsze samopoczucie maluchów, sprawia, że dzieci są grzeczniejsze i mają wyższy poziom inteligencji!

Magazyn  „Journal of Behavioural Science”, na łamach którego opublikowano  najnowsze badania, dowodzi, że wpływ taty na życie dziecka jest przeogromny. To właśnie ojciec jest odpowiedzialny za dyscyplinę i wprowadzanie odpowiednich postaw moralnych. To tata  wykształca umiejętności radzenia sobie z problemami i odpowiedniego zachowania się w określonych sytuacjach.

Badania udowadniają też, że maluch tak samo potrzebuje ojca jak nastolatek. Dlatego warto angażować ojca w aktywne rodzicielstwo i dać mu szansę na zbudowanie prawdziwej, trwałej i silnej więzi z pociechą na każdym etapie rozwoju dziecka.  I pamiętaj – im więcej czasu tata poświęca dzieciom, tym bardziej wzrasta iloraz inteligencji pociechy.

Zobacz:  Sprzątaj na zdrowie
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments