Wzmocnij organizm na jesień

Niedobór witamin nie wiąże się początkowo z żadnymi konsekwencjami – nie otrzymujemy od naszego ciała sygnału ostrzegawczego, by uzupełnić brakujące składniki.

Organizm zaczyna przypominać o sobie dopiero w chwili, gdy od dłuższego czasu brakuje mu składników odżywczych, a dieta jest zbyt uboga. Jeśli często odczuwamy osłabienie, znużenie i mamy problemy z koncentracją – warto zastanowić się, czy nasza dieta jest prawidłowo zbilansowana. Regularne spożywanie warzyw, owoców i soków to naturalna metoda na dostarczenie naszemu organizmowi potrzebnych witamin i zapewnienie sobie świetnej kondycji! Nasz organizm nie jest w stanie magazynować witamin, dlatego tak ważna jest regularność posiłków i stałe włączanie do nich wartościowych składników. Optymalna ilość to 5 porcji warzyw, owoców lub soku dziennie, spożywanych w kilkugodzinnych odstępach. Pojedynczą porcją jest nieduży owoc, warzywo lub szklanka soku (ok. 200 ml).

Soczyste witaminy w jesienne i zimowe wieczory
Nadeszła jesień, a już za chwilę trzeba będzie szykować się na zimę. Mimo, że za oknami ciągle jeszcze możemy zobaczyć kolorowe liście, a w południe cieszyć się promieniami słońca, podświadomie myślimy o nadchodzącej szarości, deszczu i zimnie. Mimo tego, nie dajmy się jesiennej chandrze i zadbajmy o siebie i naszych bliskich. Żyjmy tak, aby emanowały z nas zdrowie i energia przez cały rok. Jeśli zastanawiasz się, czy zachowanie dobrej formy i uśmiechu w czasie chłodnych miesięcy będzie Cię kosztowało wiele wysiłku, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Właściwa dieta, bogata w witaminy i składniki odżywcze nie jest wcale trudna do przestrzegania! Wystarczy postawić na smaczne i kolorowe warzywno-owocowe przysmaki i wzbogacić posiłki pysznymi sokami. Jeśli pokażesz swoim dzieciom, że gotowanie może być zabawą, a znajomych zaprosisz na lekką, egzotyczną kolację lub zaskakujący deser, możesz być pewna, że dla was wszystkich właściwe nawyki szybko staną się stylem życia. A ty nie będziesz się już martwiła, jak Twoja rodzina znosi zimowe chłody – będziesz wiedziała, że są w świetnej formie.

Zobacz:  Skarpetki ze Skarpetkowo.pl
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments