1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zabawki dla dziecka
  6. »
  7. Zabawki, które sprawdzą się podczas kąpieli

Zabawki, które sprawdzą się podczas kąpieli

dzieci bawiące się

Większość dzieci uwielbia kąpiele w wannie. Mogą wówczas miło spędzić czas, pluskając się w wodzie. Jest to dla nich niezwykła frajda. Ale nie dla wszystkich maluchów kąpiel jest przyjemnym przeżyciem. Co mogą zrobić rodzice, by bobas chętnie wchodził do wanny i znajdował w tym przyjemność? Okazuje się, że bardzo mogą w tym pomóc zabawki do kąpieli.

fotokarty

Zabawki wpływające na rozwój

Dobór odpowiednich zabawek nie tylko zachęci malca do kąpieli, ale też przyniesie inne korzyści. Jednym z plusów takiego stanu rzeczy jest pozytywny wpływ na sprawność manualną naszej pociechy. Zwiększy się też jej kreatywność, a nawet rozwinie wyobraźnia. Poza tym będzie to przyjemny i wesoły czas spędzony z rodzicem, co przyczyni się do umocnienia relacji między dzieckiem a rodzicem. Interesująca zabawka do kąpieli może pomóc malcowi nie skupiać się na nieprzyjemnych dla niego chwilach. Na przykład wtedy, gdy trzeba mu spłukać szampon z głowy.

Zabawki skupiające uwagę dziecka

Czasami bywają takie sytuacje, w których rodzić potrzebuje trochę czasu na załatwienie swoich spraw w zaciszu domowym. Jeśli dziecko jest już starsze, może samo pozostać w wannie. Wystarczy dać mu zabawki do kąpieli i zająć się różnymi zadaniami. Ważne jest jednak, by w tym czasie cały czas mieć na widoku kąpiącego się malca i w razie potrzeby udzielić mu pomocy lub wesprzeć w rozwiązaniu jakiegoś problemu. Jakie prace w tym czasie może wykonać rodzic? Z pewnością bez problemu włoży brudne rzeczy do prania lub poskłada już upraną bieliznę. Młoda mama będzie miała możliwość poprawić swoją urodę, wykorzystując do tego kosmetyki. Jest wiele innych rzeczy, jakie można w tym czasie zrobić.

Jakie zabawki wybrać?

Jaskie zabawki do kąpieli warto zakupić dla bobasa? Odpowiedź jest bardzo prosta – te, które unoszą się na powierzchni wody. Do takich przedmiotów można zaliczyć wszelkiego rodzaju piłeczki, rybki, małe statki i wiele innych. Ciekawym rozwiązaniem są też książeczki, których można użyć podczas zabaw kąpielowych. Pod wpływem wody zmieniają one kolor, a dzieci mogą zapoznawać się ze zwierzętami zamieszkującymi egzotyczne lasy. Zestaw zabawek do kąpieli jest bardzo duży. Ale wybierając je, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dziecka. Nie mogą one zawierać substancji szkodliwych dla zdrowia. Muszą mieć też odpowiednie atesty informujące, że nadają się do użytkowania przez małe dzieci.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments