Dzień Matki na Wyspie Słodowej. Rozpoczynamy Miesiąc Rodziny!

Miesiąc Rodziny rozpocznie się 24 maja piknikiem z okazji Dnia Matki na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. W programie specjalne atrakcje dla mam, zajęcia sportowe i mnóstwo zabaw dla najmłodszych. Do wspólnej rodzinnej zabawy na Wyspie Słodowej zapraszamy od 13.00 do 19.00. Wstęp wolny.

Z okazji święta wszystkich mam na Wyspie Słodowej wydzielona zostanie specjalna strefa dla kobiet, w której mamy będą mogły skorzystać z porad kosmetycznych, dietetycznych i trenerskich. Panie poznają tajniki prawidłowego manicure i pedicure, dowiedzą się wszystkiego o nowych trendach w makijażu oraz wybiorą najlepszy dla siebie kosmetyk, testując go wcześniej na własnej skórze. Mamy, które szczególnie dbają o dobrą formę, będą mogły poddać się analizie składu ciała, określić swój wskaźnik BMI oraz skorzystać z zajęć zumby czy treningu dla mam z dzieckiem w wózku. Specjalnie dla przyszłych rodziców ruszy także plenerowa szkoła rodzenia i karmienia piersią.

O godz. 15.00 wszystkie dzieci zaprosimy na spektakl Bajkobusu „Tesla vs Edison, czyli z prądem lub pod prąd”, a później na wycieczkę wg książki „Szlakiem wrocławskich krasnali”, którą poprowadzi sam autor – Krzysztof Głuch. Dla małoletnich uczestników przygotowana została także bogata oferta warsztatów, m.in. wykonywanie etnicznej biżuterii, bodypainting (tatuaże z różnych stron świata), warsztaty kulinarne i aktorskie oraz zajęcia edukacyjne z zakresu robotyki i grafiki. Najmłodszych czeka też szalona zabawa na dmuchańcach oraz mrożące krew w żyłach spotkanie z dinozaurami!

Miłośnicy jednośladów z pewnością zajrzą do rowerowego miasteczka na Wyspie Piaskowej, przygotowanego przez „Gazetę Wyborczą”, w którym prowadzone będą pokazy rowerów, wyścigi na trenażerach, zabawy dużymi puzzlami oraz konkursy. Chwilę wytchnienia zapewnią z kolei leżaki oraz książka, którą wypożyczymy w Bibliotece Plenerowej. Również na Wyspie Piaskowej mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy zapewnią rozgrywki bubble football, czyli piłki nożnej, w którą gra się będąc „ubranym” w dmuchaną kulę. Poza tym na rodziny czekać będą stanowiska do badmintona, turnballe oraz bule.

Zobacz:  Targi Mother and Baby 2011 w Warszawie

Przez cały czas trwania pikniku funkcjonować będzie informacyjne miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielą porad m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także różnych form wsparcia instytucjonalnego dla rodzin.

Miesiąc Rodziny to jednak nie tylko imprezy plenerowe. Zachęcamy do skorzystania z oferty ponad 600 miejsc na bezpłatnych warsztatach kulinarnych, zdrowotnych, psychoedukacyjnych i wychowawczych prowadzonych w ramach Akademii Rodzinnej oraz puli ponad 800 bezpłatnych miejsc na zajęcia sportowe przekazanych uczestnikom Miesiąca Rodziny przez centra i kluby sportowe zaangażowane w tworzenie karty FitWro. Na zajęcia obowiązują zapisy poprzez stronę miesiacrodziny.pl.

W tym roku udział w wydarzeniach Miesiąca Rodziny jest punktowany, a zebrane punkty będzie można wymienić na atrakcyjne nagrody. Karta na punkty znajduje się w kalendarzu Miesiąca Rodziny, który będzie rozdawany na piknikach.

Więcej informacji oraz formularz zapisów na miesiacrodziny.pl, a także na profilu wydarzenia
na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1609594572620930/

Miesiąc Rodziny to niemal 300 wydarzeń dla rodzin i blisko 1500 bezpłatnych miejsc warsztatowych.

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.

mr_dzien_matki_plakat

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments