1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Rozwój
  6. »
  7. Kolor ma znaczenie

Kolor ma znaczenie

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w życiu maleńkiego dziecka pełnią kolory.

I chociaż w pierwszych dniach swojego życia noworodek widzi jedynie biało – czarne kontrasty, to kolor otoczenia silnie wpływa na rozwój maluszka już od pierwszych tygodni życia.

Nie tylko błękit i róż
Psychologowie przekonują, że kolory dominujące w najbliższym otoczeniu dziecka mają silny wpływ na jego rozwój emocjonalny. Barwy, jakimi jest nasycona  najbliższa mu przestrzeń (ubranka, zabawki, wózki, foteliki samochodowe czy kolor ścian w  pokoiku dziecięcym) kształtują wrażliwość, kreatywność i poczucie estetyki maluszka. Świadomość znaczenia koloru powoduje, że rodzice coraz częściej wychodzą poza schematyczne róże i błękity.  Racjonalny wybór kolorystyki, w jakiej będzie rosło dziecko staje się bardziej zasadny, jeśli weźmiemy pod uwagę założenia koloroterapii.

Kolorowy świat dziecka
W trosce o zdrowie i znakomite samopoczucie bobasa, warto korzystać z doświadczeń koloroterapii. Okazuje się bowiem, że możemy regulować kondycję fizyczną i psychiczną maluszka poprzez wykorzystanie określonych barw. Zieleń, błękit i biel mają działanie relaksujące, uspokajające, wprowadzają ciało i umysł malucha w stan całkowitej harmonii. Intensywne kolory ( czerwień, róż, pomarańcz) oddziałują zaś na wyobraźnię i kreatywność dziecka. Jeśli natomiast chcemy zapewnić swojemu szkrabowi pełen komfort i maksymalne poczucie bezpieczeństwa, powinniśmy wybrać jasny róż, beż, kolory kremowe i cieliste. Naturalne barwy kojarzą się maluchowi z mamą. Trudno o lepszy sposób na zapewnienie dziecku spokojnego snu.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments