Zdrowe żywienie malucha

Mama w Centrum zaprasza Mamy z Warszawy na warsztat: Zdrowe żywienie dziecka po odstawieniu od piersi, od 6 miesiąca do 2,3  roku życia.

Większość z nas odstawiając dziecko od piersi może wpaść z popłoch, gdyż nie do końca wie, jak komponować posiłki malucha, tak, aby dostarczyć mu wszelkich potrzebnych do zdrowego rozwoju składników.

Przedstawiane w gazetach i książkach poglądy często różnią się od siebie znacząco, a proponowane plany tygodniowego menu są kosztowne i wiążą się z pracochłonnym przygotowywaniem. 

Kuszące i pomocne wydają się gotowe dania ze słoiczków, jednak nie można przecież żywić dziecka samymi słoiczkami przez 2 lata.

Zapraszamy więc na warsztat kobiety, które chcą zdrowo odżywiać dziecko, bez spędzania wielu godzin w kuchni, przy książkach kucharskich czy forach internetowych, które chcą wiedzieć czym kierować się przy wyborze pokarmów oraz jak ułatwić sobie przygotowywanie pełnowartościowych posiłków dla malucha.

Plan warsztatu:

  1. Wstęp, zapoznanie się.
  2. Teoria czyli podstawowe zasady żywienia małego dziecka – węglowodany, białka i tłuszcze – ile ich potrzeba i w jakich produktach ich szukać.
  3. Praktyka czyli jak przygotowywać poszczególne produkty (namaczać? miksować? gotować?) oraz jak je łączyć ze sobą, aby związki w nich zawarte były w pełni przyswajane, jaki sprzęt jest przydatny, gdy zaczynamy gotować dla dziecka – ciekawostki oraz inspiracje.
  4. Praktyczne pomysły na pełnowartościowe posiłki.
  5. Pytania oraz dyskusja.
    Zobacz:  Niezapomniane urodziny w Bajkolandii
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Asia
Asia
15 lat temu

żywienie
Witam!
Czy jest szansa na wcześniejszy termin warsztatu na temat zdrowego żywienia dzieci? Pozdrawiam

Joanna J.